واکنش بنکسی به مرگ جورج فلوید

گرافیتی‌کار انگلیسی با انتشار اثری جدید به ماجرای کشته شدن یک شهروند آمریکایی آفریقایی‌تبار به دست پلیس آمریکا، واکنش نشان داد.

واکنش بنکسی به مرگ جورج فلوید

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین، پس از مرگ جورج فلوید به دست پلیس آمریکا که هر 4 تن آنان در این قتل متهم شمرده شدند، کردم آمریکا اقدام به اعتراضات گسترده در سراسر ایالت آمریکا کردند و بسیاری از چهره‌های مطرح به این اعتراضات پیوسته و از مردم حمایت کردند.

بنکسی (Banksy) از چهره‌های برجسته هنر خیابانی نیز با انتشار اثری جدید در صفحه اینستاگرام خود به رفتار غیرانسانی پلیس آمریکا با سیاه‌پوستان واکنش نشان داد و نوشت: در ابتدا فکر کردم باید ساکت بمانم و به چیزی که سیاه‌پوستان درباره این مساله می‌گویند، گوش کنم. اما چرا باید چنین کاری کنم؟ این مشکل آن‌ها نیست، مشکل من است. سیستم سفیدپوست در حق مردمان رنگین‌پوست قصور می‌کند. درست مثل لوله‌ای شکسته که باعث می‌شود خانه همسایه پایینی را آب ببرد. سیستم معیوب زندگی این مردم را به سیه روزی کشانده است اما درست کردن شرایط کار آنها نیست. آن‌ها نمی‌توانند این کار را انجام دهند زیرا بالانشینان آپارتمان به این ساکنان چنین اجازه‌ای نمی‌دهد.

در ادامه متن بنکسی آمده است: این مشکل سفیدپوستان است و اگر مردم سفیدپوست این مشکل را حل نکنند، کسی از پایین به طبقات بالا آمده و در را به روی آنان خواهد شکست.

بنکسی نام مستعار یک فعال سیاسی، کارگردان و نقاش انگلیسی است. آثار او با مضامین سیاسی و اجتماعی در خیابان‌ها و بر روی دیوارها یا پل‌ها نقش بسته‌اند.

آثار این هنرمند بر دیوارهای بسیاری از شهرها نقش بسته و با هنر خیابانی‌اش بسیاری از مسائل اجتماعی و سیاسی روز را به چالش می‌کشد و هدف اصلی او اعتراض است.

این اعترضات که به جامعه مجازی نیز کشیده شده است، با هشتگ‌های مختلف در سراسر دنیا معترضان را یکپارچه کرده است و یکی از این نشانه‌های اعتراضی ارسال پست سیاه و سیاه کردن تصویر پروفایل است. گفتنی است بنکسی نیز پس از سال‌ها عکس پروفایل خود را عوض کرده و یک تصویر کاملاً سیاه روی آن گذاشته است.

امتیاز 4.2/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه