واکنش انصارالله به اعلام خودمختاری در جنوب یمن

اعلام خودمختاری نیروهای تحت تسلط امارات در جنوب یمن با واکنش رئیس کمیته عالی انقلاب یمن روبرو شد.
واکنش انصارالله به اعلام خودمختاری در جنوب یمن

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ایران زمین،محمدعلی الحوثی رئیس کمیته عالی انقلاب یمن وعضو ارشد جنبش انصارالله یمن به اعلام حکومت خودگردان در جنوب یمن توسط عناصر شورای انتقالی تحت تسلط امارات واکنش نشان داد.

وی در توییتر خود خطاب به دولت مستعفی نوشت: 

چه کسی توافق ریاض را نقض می‌کند؟ به سمت ضعیف‌ترین نروید تا آن را تمرد و شورش توصیف کنید. یا اگر همانطور که ادعا می‌کنید جنوب یمن را دوست دارید علیه آن اعلام طوفان جدیدی (جنگ جدید) نکنید. اکنون توافق ریاض را اجرایی کنید تا گفته ما درباره آن درست از آب درنیاید.

وی در پایان از عبارت توافق توخالی برای توافق ریاض استفاده کرد و به نحوی آن را به سخره گرفت.

محمد علی الحوثی در دسامبر ۲۰۱۹ درباره توافق ریاض از همین واژه استفاده کرده بود و در توییتر خود نوشته بود: توافق ریاض را اجرایی کنید تا به آن توافق توخالی گفته نشود؛ مگر نمی‌گویید این یک دستاورد است؟

وی امروز (یکشنبه) در توییت دیگری به نقض مکرر آتش‌بس ادعایی ائتلاف سعودی هم پرداخت و در توییتر خود نوشت: بر اساس اطلاعات اولیه از زمانی که ائتلاف آمریکایی-بریتانیایی-سعودی و اماراتی و متحدان آنها از تمدید آنچه آتش‌بس می‌نامند، خبر داده‌اند تا ساعت شش غروب ۳۰ حمله هوایی انجام شده است.

شورای انتقالی جنوب پس از نشست فوق العاده شامگاه شنبه (دیشب) خود بیانیه‌ای مهم در این باره صادر کرد و از بامداد امروز از وضع حالت فوق العاده، استقلال و خودگردانی در عدن و دیگر استان‌های جنوب یمن خبر داد.

دولت سعودی در دی ماه سال گذشته (۱۳۹۸) پس از ماهها جنگ و درگیری شدید میان دولت مستعفی منصور هادی و شبه نظامیان شورای انتقالی جنوب، توانست طرفین را در ریاض گرد هم آورد و سران دو طرف را مجبور به امضای توافق ریاض کند. توافقی که از همان روزهای ابتدایی امکان عملی نشدن آن روشن بود و تا کنون نیز عمده بندهای آن اجرا نشده است.

امتیاز 3.41/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه