گزیده اخبار :

واکنش اسطوره های بوکس و بسکتبال دنیا به نژادپرستی پلیس آمریکا؛ من هم جورج فلوید هستم!

ما باید برای افراد بی گناه صحبت کنیم، افرادی که صدایشان شنیده نمی شود
واکنش اسطوره های بوکس و بسکتبال دنیا به نژادپرستی پلیس آمریکا؛ من هم جورج فلوید هستم!

 
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین، کشته شدن فرد سیاهپوست آمریکایی توسط یک افسر پلیس در مینیاپولیس اعتراضات مردم آمریکا را درپی داشت. بسیاری از چهره های سرشناس از جمله ورزشکاران در سراسر جهان به این اتفاق تلخ واکنش نشان دادند، دو اسطوره رشته های بوکس و بسکتبال هم اعتراض خود را نسبت به رفتار نژادپرستانه پلیس آمریکا اعلام کردند.
 
  • روحم به درد آمده و خشمگین هستم
مایکل جردن، فوق ستاره سابق بسکتبال آمریکا و مالک فعلی باشگاه شارلوت هورنتس هم به جمع معترضان علیه نژادپرستی در کشورش ملحق شد. جردن با انتشار بیانیه ای به این اتفاق واکنش نشان داد، در بخشی از این بیانیه آمده است: من عمیقا متاسف هستم. واقعا روحم به درد آمد و مسلما خشمگین هستم، درد، خشم و ناراحتی همه را می بینم و احساس می کنم. من درکنار تمام کسانی که علیه این نژادپرستی دیرینه و خشونت علیه مردمی از رنگ ما به پا خواسته اند هستم. دیگر به اندازه کافی تحمل کرده ایم، من جوابی ندارم اما صدای یکپارچه ما قدرت مان و ناتوانی دیگران در تفرقه اندازی میان ما را نشان می دهد.
 
 
  • من هم جورج فلوید هستم
قهرمان سابق بوکس جهان یعنی "ولادیمیر کلیچکو" هم به کشته شدن جورج فلوید واکنش نشان داد، وی در اعتراض به این اتفاق گفت: دوستان من، می خواهم از نژادپرستی صحبت کنم. ورزش، بین المللی است و به ویژه در رشته های رزمی باید به حریف خود بدون توجه به اینکه از کجا آمده و کیست، احترام بگذارید. ما همه برابر هستیم. ما مردم هستیم. مشکلات واقعی ما مثل همه گیری ویروس کرونا، تغییرات آب و هوایی و مشکلات دیگری داریم. رنگ پوست و جنسیت چیزی است که به عنوان انسان به ما عطا شده است. آنها هیچ ارتباطی با مهارت، خلاقیت، احساسات فکری و توانمندی های ما ندارند.
 
 
این اسطوره دنیای بوکس در ادامه صحبت های خود گفت: ما باید برای افراد بی گناه صحبت کنیم، افرادی که صدایشان شنیده نمی شود. من هم جورج فلوید هستم.
 

امتیاز 3.46/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه