گزیده اخبار :

واکسن کووید–۱۹ آلمان بر روی انسان آزمایش می شود

شرکت بیوتکنولوژِی آلمانی موسوم به «بایون‌تک» روز گذشته با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، به ۱۲ نفر در آلمان واکسن کووید 19 تزریق شد.
واکسن کووید–۱۹ آلمان بر روی انسان آزمایش می شود

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین، شرکت بیوتکنولوژِی آلمانی موسوم به «بایون‌تک» روز گذشته (چهارشنبه ۱۰ اردیبهشت) با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، به ۱۲ نفر در آلمان واکسن بی‌ان‌تی۶۲ (BNT62) که تزریق شد. این واکسن چهت جلوگیری از ابتلای افراد به کووید_19 پیشنهاد شده است که پس از پشت سر گذاشتن مرحله دوم آزمایش‌های بالینی موفق به کسب مجوز جهت اجرای فاز بعدی، یعنی آزمایش بر روی انسان شد.

این آزمایش، نخستین مورد بالینی روی افراد داوطلب آزمایش واکسن کرونا در آلمان است.

محققان مصم هستند که در مرحله نخست این آزمایش، نزدیک به ۲۰۰ داوطلب سالم ۱۸ تا ۵۵ سال واکسن را دریافت کنند تا مساله ایمن‌زایی واکسن ارزیابی و دُز بهینه برای مطالعات بعدی تعیین شود.

آزمایش بالینی این واکسن در انستیتو «پل ارلیش» آلمان آغاز شده است.

«اوغور شاهین» استاد ترکیه‌ای شرکت بایون‌تک و شرکت داروسازی آمریکایی «فایزر» در قالب یک برنامه جهانی، به طور مشترک در حال تولید واکسن‌های بالقوه کووید–۱۹ هستند.

این شرکت‌ها در نظر دارند آزمایش روی افراد داوطلب گرفتن واکسن یادشده را در آمریکا را پس از کسب مجوز شروع کنند.

با شیوع ویروس کرونای جدید که موسوم به کووید 19 است، محققان در سراسر دنیا در تلاشند تا ئچداروی جهت مهار این ویروس نوظهور بیابند. 

تاکنون داروهای مختلفی به عنوان راه حلی برای درمان یا جلوگیری از ابتلا به کووید 19 معرفی شده است که هنوز هیچ کدام مورد تایید رسمی نرسیده و وارد مرحله تولید انبوه نشده است.

 

امتیاز 3.82/5

دیدگاه کاربران

اعداد وارد شده صحیح نمی باشد
ثبت دیدگاه