گزیده اخبار :

واکسن کرونا طی سه هفته آتی به تولید انبوه می رسد

موسسه سروم هند اعلام کرد که تولید واکسن کووید-۱۹ ساخته شده توسط دانشگاه آکسفورد را طی دو تا سه هفته آتی آغاز خواهد کرد.
واکسن کرونا طی سه هفته آتی به تولید انبوه می رسد

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین، شرکت هندی "سروم"(Serum)  اعلام کرد واکسن ساخته شده توسط دانشگاه آکسفورد را طی دو تا سه هفته آتی به تولید می‌رساند.

این شرکت که در یکی از شهرهای هند به نام پونه قرار دارد ضمن اشاره به همکاری نزدیک خود با دکتر هیل از دانشگاه آکسفورد، اعلام امیدواری کرد که در صورت موفقیت‌آمیز بودن آزمایش بالینی واکسن، تا ماه اکتبر(مهر و آبان) سال جاری آن را به بازار عرضه کند.

"آدار پوناوالا" مدیر موسسه "سروم" اظهار کرد، تیم ما همکاری نزدیکی با دانشگاه آکسفورد دارد و ما انتظار داریم که تولید واکسن ساخت این دانشگاه را طی دو یا سه هفته آتی آغاز کنیم و در شش ماه اول، ماهیانه پنج میلیون دوز از این واکسن را به تولید برسانیم.

او ضمن بیان این مطلب که این شرکت همزمان با تولید واکسن، آزمایش بالینی آن را در هند را انجام خواهد داد، بیان کرد:، در پی این آزمایش ما امیدواریم مقیاس تولید را افزایش داده و هر ماه ۱۰ میلیون دوز از واکسن را تولید کنیم.

به نظر می‌رسد شرکت‌های سازنده واکسن برای صرفه جویی در زمان همزمان با پیش بردن آزمایشات، تولید انبوه آن را نیز پیش می‌برند تا به محض موفقیت آمیز بودن آزمایش‌ها، توزیع واکسن‌ها انجام شود.

این موسسه که پیش از این هم با دانشگاه آکسفورد همکاری کرده و در پروژه تولید واکسن مالاریا هم با این دانشگاه همکاری داشته است.

این واکسن روز جمعه اولین مرحله از آزمایش بالینی خود را سپری کرد و به دو نفر تزریق شد.

"سارا گیلبرت" سرپرست این پژوهش گفت: من شخصا اطمینان زیادی به این واکسن دارم. ما باید پیش از به کار بردن واکسن روی شمار زیادی از مردم، نشان دهیم که این واکسن می‌تواند کارآیی لازم را در بیماران مبتلا به کروناویروس داشته باشد.

پس از شیوع کووید 19 بسیاری از مراکز تحقیقاتی در پی یافتن دارو یا واکسنی جها مهار این ویروس نوظهور هستند که غالب آن‌ها در مرحله فاز دوم آزمایش بالینی قرار دارند.

امتیاز 4/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه