گزیده اخبار :

واکسن کرونا در پاییز پیش رو در دسترس خواهد بود

فایزر، شرکت داروسازی آمریکایی می‌گوید ممکن است واکسن ویروس کرونا اواخر ماه اکتبر(اوایل مهرماه) در دسترس باشد.
واکسن کرونا در پاییز پیش رو در دسترس خواهد بود

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین، انتقال انفجاری کووید 19 در سراسر دنیا، محققان را بر آن داشته تا با سرعت هر چه تمام‌تر به جستجوی دارویی برای مهار این ویروس نوظهور باشند.

ویروسی که تاکنون جان میلیون‌ها فرد را در سراسر دنیا به خطر انداخته و قربانیان بی‌شماری نیز گرفته است. محققان تا این لحظه نزدیک به 100 مورد احتمالی به‌عنوان واکسن کرونا معرفی کرده‌اند که هنوز هیچکدام کلیه مراحل آزمایش‌ها بالینی را با موفقیت پشت سر نگذاشته است.

از بین شرکت‌های دانش بنیان و داروساز فایزر، شرکت داروسازی آمریکایی می‌گوید ممکن است واکسن ویروس کرونا اواخر ماه اکتبر(اوایل مهرماه) در دسترس باشد.

مدیران این شرکت داروسازی به تازگی اعلام کردند، ممکن است قبل از سال ۲۰۲۱ یک یا چند واکسن علیه کووید ۱۹ در دسترس باشد، اما هشدار داده‌اند که این چالش‌ها دلهره آور خواهد بود زیرا تخمین زده می‌شود ۱۵ میلیارد دوز واکسن برای متوقف کردن بیماری همه گیر کرونا لازم است.

سوریوت، رئیس شرکت «AstraZeneca»، در یک جلسه توجیهی مجازی گفت: «امید بسیاری از مردم این است که ما تا پایان امسال واکسن داشته باشیم و ما امیدواریم که چند واکسن مختلف علیه این بیماری تا آخر سال موجود شود.»

آلبرت بورلا، رئیس فایزر در عین حال گفت: شرکت او که آزمایشات بالینی را با شرکت آلمانی Biontech در مورد چندین واکسن احتمالی در اروپا و آمریکا انجام می‌دهد، یک واکسن قبل از پایان سال جاری آماده خواهد کرد.

فایزر شرکت داروسازی آمریکایی و چندملیتی است، که هم‌اکنون به‌عنوان بزرگترین شرکت داروسازی جهان شناخته می‌شود.

امتیاز 3.37/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه