گزیده اخبار :

واکسن چینی روی یک میلیون نفر آزمایش شده است

برآورد می شود که سال آینده میلادی میزان تولید به یک میلیارد دوز برسد که برای مردم چین قابل استفاده خواهد بود
واکسن چینی روی یک میلیون نفر آزمایش شده است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین و به نقل از مشرق، واکسن کرونای چین که توسط شرکت داروسازی سینوفارم توسعه یافته به حدود یک میلیون نفر تزریق شده است. رسانه های چین نیمه آبان ماه از موفقیت آمیز بودن واکسن تولیدی این کشور خبر دادند و اعلام کردند که رئیس شرکت داروسازی سینوفارم گفته هیچ یک از افرادی که تاکنون واکسن کووید 19 ساخت این کشور را دریافت و به خارج سفر کرده اند، به ویروس کرونا مبتلا نشده اند. 
 
تزریق واکسن به افراد اعزامی به خارج از چین
لیو جینگژن رئیس شرکت سینوفارم می گوید که، دیپلمات های اعزامی، دانشجویان، کارمندان اعزامی پروژه های ساختمانی، کارکنان کمپانی های مختلف چینی مانند شرکت "ملی نفت چین"، شرکت پتروشمی چین و همچنین هوآوی این واکسن را دریافت کرده اند. تقریبا یک میلیون نفر واکسن ویروس کرونا را که توسط گروه دارویی ملی چین(سینوفارم) ساخته شده است را استفاده کردند. چین برنامه تزریق اظطراری را در ماه ژوئیه آغاز نمود که تاکنون شامل تزریق سه کاندید واکسن می شود. 
 
تولید یک میلیارد دوز واکسن چینی تا پایان سال آیند
رئیس شرکت سینوفارم در یک نشست خبری عنوان کرد: هیچ عارضه جانبی جدی از کسانی که واکسن را در موارد اظطراری دریافت کرده اند گزارش نشده است. سینوفارم قرار است تا پایان سال جاری میلادی حدود 100 میلیون دوز واکسن تولید کند و برآورد می شود که سال آینده میلادی میزان تولید به یک میلیارد دوز برسد که برای مردم چین قابل استفاده خواهد بود. 
 

امتیاز 5/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه