دوشنبه، 7 خرداد، 1403 | Monday 27th of May 2024
۰۴:۰۳
سیاست - کد خبر : 1001
پنجشنبه، ۱۶ آبان، ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۰

واعظی: شان ملت ایران را حفظ می کنیم

توافق برجام برای منتفع شدن هر دو طرف انجام شد نه اینکه فقط ایران به تعهداتش عمل کند و طرف مقابل به تعهداتش عمل نکرده و بی تفاوت بماند. گام های ما دقیقا نشان دهنده تمایل ما برای حفظ و تداوم برجام است.

واعظی: شان ملت ایران را حفظ می کنیم

محمود واعظی رئیس دفتر حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان با تاکید بر اینکه ایران برجام را برهم نزده است گفت: ما کاری می کنیم که شان ملت ایران حفظ شود.

به گزارش پایگاه خبری ایران زمین و به نقل از ایرنا، محمود واعظی ضمن حضور در نشست امروز  شورای اداری شهرستان های جنوبی استان بوشهر گفت: گام چهارم کاهش تعهدات برجامی با گازدهی به 1044 سانتریفیوژ را آغاز کردیم. در این خصوص روسیه و چین از ما حمایت کردند زیرا آنها اعلام کرده بودند که انجام تعهدات ازسوی ایران و در مقابل عدم توجه طرف های دیگر به انجام تعهداتشان، قابل پذیرش و تایید آنها نیست.

رئیس دفتر رئیس جمهورافزود: کشورهای اروپایی بعد از اجرای گام چهارم توسط ایران بشدت نگران شده اند اما بجای رفتار درست، ایران را متهم می کنند که قصد خروج از برجام را دارد . باید اعلام کنم ایران دست به کاری که قابل بازگشت نباشد نمی زند. اگر کشورهای طرف مقابل ما در برجام به تعهدات خود که در سال2017 مشخص شده، عمل کنند ما نیز هر 4 گام برداشته شده را منتفی کرده و به شرایط اولیه باز می گردانیم. توافق برجام برای منتفع شدن هر دو طرف انجام شد نه اینکه فقط ایران به تعهداتش عمل کند و طرف مقابل به تعهداتش عمل نکرده و بی تفاوت بماند. گام های ما دقیقا نشان دهنده تمایل ما برای حفظ و تداوم برجام است.

واعظی ادامه داد: آمریکا در تلاش است تا اقتصاد ایران را ناتوان جلوه داده و به جهان بقبولاند که ایران دیگر توانایی انجام اقدامات در جهت توسعه اقتصادی ندارد. با رهنمود های مقام معظم رهبری و تلاش مدیران و مسئولان موفق به مدیریت عوارض فشار حداکثری و تحریم های آمریکا شدیم. سال قبل در همین روزها فشار اقتصادی روی مردم زیاد شده بود و همزمان از طریق تبلیغات منفی، تحریم های اقتصادی و اعمال روانی روی اذهان مردم تاثیر می گذاشتند.یک روز از جنگ  می گفتند و روز دیگر از کمبود و قحطی. امروز علی رغم تحریم های فراوانی که برما اعمال شده، هیچ اتفاق خاصی در اقتصاد ما رخ نداده و نرخ ارز وکالا دارای ثبات هستند. همچنین با مقاومت و پایداری ملت و اتکا بر تولیدات داخلی، تحریم ها را خنثی کردیم. حالا دیگر از 12 شرط آمریکا خبری نیست و ما هستیم که برای انجام مذاکره شرط تعیین می کنیم. البته منکر تاثیر منفی تحریم ها بر زندگی طبقه متوسط و حقوق بگیر کشورمان نیستیم ولی ملت با ایستادگی در مقابل دشمن مقاومت کردند تا امروز شرایط تغییر کرده و آمریکا متوجه شود که سیاست فشار حداکثری به بن بست رسیده و  تحریم ها تاثیری ندارند.

وی افزود: برای خروج از شرایط فعلی باید در بخش صنعت، کشاورزی و دیگر بخش ها برای تولید محصول تلاش کنیم و در تعامل با دیگر کشورها به صادرات محصولات بپردازیم. برنامه های ما حمایت از بخش خصوصی، کاهش تصدی گری دولت برقراری روابط مسالمت آمیزبا همسایگان و دیگر کشورها، تحقق طرح هرمز، تداوم دوستی و روابط حسنه با کشورهای حوزه خلیج فارس، آمادگی برای حل مشکلات منطقه با همکاری دیگر کشورها است.

واعظی ادامه داد: تحت هر شرایطی به دنبال توسعه و آبادانی کشورمان هستیم که نمونه اش را در بوشهر می بینید. مردم بوشهر در طول تاریخ با کشورهای منطقه ارتباط خوبی داشتند. با توجه به قیمت ارز، صادرات بیشتر ارزش افزوده را بیشتر    می کند و به بنگاه ها و اقتصاد ایران رونق می دهد.در خاتمه باید به برنامه های  دولت در این استان که شامل توسعه گردشگری بخصوص در عسلویه، شیلات، کشاورزی و محصولات گلخانه ای، رونق بنادر، ادامه احداث تاسیسات آب شیرین کن و سامان دهی وضعیت اشتغال بومی ها در عسلویه اشاره کنم که در حال پیگیری و مورد توجه دولت هستند.

 

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار سیاست
پربیننده‌ترین اخبار سیاست
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز دوشنبه، 7 خرداد، 1403
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد
تحلیلگر ایران زمین
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد

ربات Chat GPT این روزها سروصدای بسیاری به راه انداخته و بسیاری از علاقه‌مندان به این حوزه، هر روز مشغول چت کردن با رباتی هستند که با شما حرف می‌زند، راهنمایی‌تان می‌کند و حتی کارهایتان را با سرعتی باورنکردی انجام می‌دهد؛ آن هم تا حدی زیادی رایگان!