شنبه، 27 شهريور، 1400 | Saturday 18th of September 2021
۱۲:۴۹
سلامت - کد خبر : 2864
سه شنبه، ۲۷ اسفند، ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۹

هیچ ویروسی از طریق آب تصفیه شده منتقل نمی شود

مدیرکل دفتر مدیریت بحران وزارت نیرو گفت: مردم به هیچ وجه نگران نباشند و با خیال راحت آب بنوشند زیرا هیچ ویروسی از طریق آب تصفیه شده به انسان منتقل نمی شود.

هیچ ویروسی از طریق آب تصفیه شده منتقل نمی شود

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین به نقل از ایسنا، مدیرکل دفتر مدیریت بحران وزارت نیرو با تاکید بر اینکه به دلیل انجام عملیات گند زدایی در هنگام تصفیه آب و همچنین کلری که در آب آشامیدنی باقی می ماند، هیچ نوع ویروسی امکان زنده ماندن در آب را ندارد، گفت: مردم به هیچ وجه نگران نباشند و با خیال راحت آب بنوشند زیرا هیچ ویروسی از طریق آب  تصفیه شده به انسان منتقل نمی شود.

میثم جعفرزاده افزود:در توصیه های سازمان بهداشت جهانی نیز مطلبی در مورد آب آشامیدنی مطرح نشده است.حتی در پسماند فاضلاب هم با توجه به تصفیه فاضلاب ها، ویروس کرونا وجود ندارد و احتمال زنده ماندن و تکثیر آن وجود ندارد.

مدیر کل دفتر مدیریت بحران وزارت نیرو تصریح کرد: آبی که درکشورمان به عنوان آب شرب توزیع می شود دارای کیفیت خوب وسالمی است. مردم با فکری آسوده و بدون نگرانی از آن استفاده کنند.

جعفرزاده با تاکید بر مهم بودن مدیریت مصرف آب در شرایط فعلی، افزود: آب اولین و مهم ترین نقش را در راه مبارزه با ویروس کرونا ایفا می کند زیرا اولین بند دستورالعمل مبارزه با کرونا، شستشوی با آب است. در نتیجه رعایت الگوی مصرف صحیح آب و مدیریت مصرف آب بسیار مهم و حیاتی است.

مورد مهم بعدی نیز به عملکرد قابل تقدیر پرسنل حوزه آب که در شرایط فعلی و با وجود محدودیت ها در نهایت دقت و تعهد مشغول انجام وظایف خود هستند تا در شرایط بحرانی فعلی مورد خاصی پیرامون تامین و توزیع آب آشامیدنی مردم به وجود نیاید.

 

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار سلامت
پربیننده‌ترین اخبار سلامت
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز شنبه، 27 شهريور، 1400
بیماری روانی ممکن است که یک تجربه شایع در زندگی باشد
حسین قلاب دوز
بیماری روانی ممکن است که یک تجربه شایع در زندگی باشد

طبق آزمایش های صورت گرفته افرادی که همواره از سلامت روانی برخوردار بودند، اکثرا مزایایی در بزرگسالی داشتند. این افراد به طور میانگین تحصیلات بهتر، شغل بهتر، روابط بهتر و هم چنین رضایت بیشتری نسبت به زندگی از افراد دیگر داشته اند.

افغانستان در کشاکش معامله با طالبان و افق مه آلود حکومت در کابل
شهریار نبوی
افغانستان در کشاکش معامله با طالبان و افق مه آلود حکومت در کابل

با توجه به اینکه مردم افغانستان طی دو دهه گذشته شرایط متفاوتی را تجربه کرده اند، اکنون انتظارت و توقعات و باورهای متفاوتی با دهه ۱۹۹۰ در آن جامعه مستقر است. برخورداری از آزادی های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اینترنت و ارتباطات، مصرف کالاهای خارجی، آزادی نسبی هنر و آموزش و نظایر آن، جامعه کاملا متفاوتی از دهه ۱۹۹۰ خلق نموده است.