سه شنبه، 11 بهمن، 1401 | Tuesday 31st of January 2023
۰۷:۵۵
سلامت - کد خبر : 2864
سه شنبه، ۲۷ اسفند، ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۰

هیچ ویروسی از طریق آب تصفیه شده منتقل نمی شود

مدیرکل دفتر مدیریت بحران وزارت نیرو گفت: مردم به هیچ وجه نگران نباشند و با خیال راحت آب بنوشند زیرا هیچ ویروسی از طریق آب تصفیه شده به انسان منتقل نمی شود.

هیچ ویروسی از طریق آب تصفیه شده منتقل نمی شود

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین به نقل از ایسنا، مدیرکل دفتر مدیریت بحران وزارت نیرو با تاکید بر اینکه به دلیل انجام عملیات گند زدایی در هنگام تصفیه آب و همچنین کلری که در آب آشامیدنی باقی می ماند، هیچ نوع ویروسی امکان زنده ماندن در آب را ندارد، گفت: مردم به هیچ وجه نگران نباشند و با خیال راحت آب بنوشند زیرا هیچ ویروسی از طریق آب  تصفیه شده به انسان منتقل نمی شود.

میثم جعفرزاده افزود:در توصیه های سازمان بهداشت جهانی نیز مطلبی در مورد آب آشامیدنی مطرح نشده است.حتی در پسماند فاضلاب هم با توجه به تصفیه فاضلاب ها، ویروس کرونا وجود ندارد و احتمال زنده ماندن و تکثیر آن وجود ندارد.

مدیر کل دفتر مدیریت بحران وزارت نیرو تصریح کرد: آبی که درکشورمان به عنوان آب شرب توزیع می شود دارای کیفیت خوب وسالمی است. مردم با فکری آسوده و بدون نگرانی از آن استفاده کنند.

جعفرزاده با تاکید بر مهم بودن مدیریت مصرف آب در شرایط فعلی، افزود: آب اولین و مهم ترین نقش را در راه مبارزه با ویروس کرونا ایفا می کند زیرا اولین بند دستورالعمل مبارزه با کرونا، شستشوی با آب است. در نتیجه رعایت الگوی مصرف صحیح آب و مدیریت مصرف آب بسیار مهم و حیاتی است.

مورد مهم بعدی نیز به عملکرد قابل تقدیر پرسنل حوزه آب که در شرایط فعلی و با وجود محدودیت ها در نهایت دقت و تعهد مشغول انجام وظایف خود هستند تا در شرایط بحرانی فعلی مورد خاصی پیرامون تامین و توزیع آب آشامیدنی مردم به وجود نیاید.

 

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار سلامت
پربیننده‌ترین اخبار سلامت
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز سه شنبه، 11 بهمن، 1401