گزیده اخبار :

هوآوی بازار تبلت چین را از چنگ اپل درآورد!

فروش تبلت در دومین فروشگاه آنلاین بزرگ چین نسبت به مدت مشابه سال قبل 77 درصد رشد داشته است.
هوآوی بازار تبلت چین را از چنگ اپل درآورد!

 
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین، شرکت تحقیقاتی IDC در گزارشی از سه ماهه اول سال 2020 میلادی فروش تبلت در چین نسبت به بازه زمانی مشابه در سال قبل را با 30 درصد کاهش اعلام کرده است. دلیل این کاهش نیز شیوع ویروس کرونا در دنیا است.
 
  • هوآوی رشد مثبتی را تجربه کرده است
هرچند پائین آمدن سطح فروش تاثیر یکسانی روی تمامی شرکت ها نداشته و شرکت هوآوی که مقر آن در شهر شنزن می باشد با فروش 1.2 میلیون تبلت توانسته نسبت به سه ماهه اول سال 2019، در حدود 4.3 درصد رشد فروش را تجربه کند. گزارش روز دوشنبه IDC تائید می کند که هوآوی تنها شرکت بزرگ سازنده تبلت بوده است که توانسته در سه ماهه‌ی یاد شده رشد مثبتی را در بازار تجربه کند.
 
  • سبقت هوآوی از اپل در بازار چین
در طی سه ماه اخیر، هوآوی با سهم های 40.2 درصدی از بازار تبلت چین، اپل را پشت سر گذاشته است، سهم اپل در این بازه زمانی 35.1 درصد بوده و این شرکت پس از کاهش 42.5 درصدی فروش آیپد در مقایسه با سال گذشته رهبری خود در بازار چین را از دست داده است. در گزارش IDC ، شیادومی، مایکروسافت و لنوو در این سه ماهه شاهد کاهش فروش بودند و به ترتیب، 5.5 درصد، 3.2 درصد و 1.7 درصد از بازار تبلت چین را در اختیار داشته اند. 
 
 
  • دورکاری یکی از عوامل افزایش تقاضا
اثر منفی همه گیری ویروس کرونا باعث کاهش شدید فروش تبلت در چین در سه ماهه اول سال شده است، اما به گفته یکی از کارشناسان ارشد IDC با نام"ژو تیان ژیانگ" ، فرصت های به وجود آمده از این همه گیری نیز در بازار برای صنعت تبلت غیرمنتظره بود. چنین فرصت هایی عمدتا ناشی از افزایش برای تقاضا برای آموزش آنلاین و دورکاری است، در ده روزه اول تعطیلات سال نوی چینی، فروش تبلت در دومین فروشگاه آنلاین بزرگ چین نسبت به مدت مشابه سال قبل 77 درصد رشد داشته است.
 

امتیاز 3.65/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه