هند واردات نفت از عربستان را کاهش میدهد

با افت تقاضای نفت خام و پر شدن انبارهای ذخیره‌سازی حداقل ۳ پالایشگاه‌ بزرگ هند از آسیای غربی و بزرگترین صادرکننده نفت جهان، عربستان سعودی، خواستند صادرات خود را کاهش دهند.

هند واردات نفت از عربستان را کاهش میدهد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین به نقل از راشاتودی، با افت تقاضای نفت خام و پر شدن انبارهای ذخیره‌سازی حداقل ۳ پالایشگاه بزرگ هند از آسیای غربی و بزرگترین صادرکننده نفت جهان، عربستان سعودی، خواسته‌اند صادرات خود در ماه می را کاهش دهند.

در حالی که جمعیت ۱.۳ میلیارد نفری هند از ماه مارس برای مقابله با ویروس کرونا قرنطینه شده‌اند، دو مورد از این پالایشگاه‌ها واردات نفت خود از عربستان را بین ۶۶ تا ۸۰ درصد در ماه می کاهش خواهند داد. این قرنطینه تا ۳ می تمدید شده است.

به علت این قرنطینه تقاضای نفت هند، به عنوان سومین واردکننده بزرگ نفت خام جهان به شدت پایین آمده است و پالایشگاه‌ها با وجود کم کردن ظرفیت تولید خود، با مشکل کمبود فضای ذخیره‌سازی محصولات سوختی خود روبرو هستند.

یک منبع آگاه به رویترز خبر داد که برخی از پالایشگاه‌های هند واردات نفت خام خود برای آوریل و می کنسل کرده‌اند. اما آنها برای التزام به قراردادهای سالیانه خود، بعداً این مقادیر را در اواخر سال دریافت خواهند کرد.

شرکت ملی نفت هند (آی‌اوسی)، بزرگترین پالایشگاه نفت این کشور وضعیت واردات از تأمین‌کنندگان اصلی خود شامل عربستان سعودی را فورس‌ماژور اعلام کرده است.

 

امتیاز 3.61/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه