سه شنبه، 18 بهمن، 1401 | Tuesday 7th of February 2023
۰۴:۴۹
خاورمیانه - کد خبر : 17047
سه شنبه، ۲۰ دي، ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۰

همکاری ترکیه و جمهوری آذربایجان در ساخت جنگنده

رئیس صنایع دفاعی ترکیه رسما تایید کرد که از کشور آذربایجان و برخی کشور های دیگر دعوت کرده که با آنها در رابطه با ساخت جنگنده همکاری کنند.

همکاری ترکیه و جمهوری آذربایجان در ساخت جنگنده

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین ، طبق گزارشات منتشر شده،  صنایع دفاعی ترکیه این موضوع را تایید کرده که برای‌ ساخت جنگنده از کشور جمهوری آذربایجان و برخی کشور دوست دیگر دعوت به عمل آورده تا با مشارکت یکدیگر این پروژه نظامی را جلو ببرند.

خبر گزاری ترند نیوز گزارش داد که اسماعیل دمیر ، رئیس صنایع دفاع ترکیه طی یک بیانیه ای از کشور های دوست و برادر دعوت کرد تا در طراحی و ساخت پروژه های نظامی با آنها همکاری کنند ، او گفت ما می‌توانیم در سطوح مختلف با یکدیگر همکاری کنیم.

او گفت در پروژه‌ی مشترکی که اخیر شروع کرده ایم ، کشور های پاکستان،  اندونزی،  مالزی و جمهوری آذربایجان حضور دارند که می خواهیم با مشارکت یکدیگر کار ساخت جنگنده را پیش ببریم. 

رئیس صنایع دفاعی ترکیه گفت،  این چنين همکاری هایی درواقع به نفع همه طرفین است و مشارکت در این چنين پروژه های باید بیشتر شود.

شرکت سازنده پهپادهای ترکیه ای بایکار اعلام کرده بود که قرار است پهپاد بدون سرنشین فرا صوت بسازد که مدیر عامل این شرکت موضوع را تایید کرد ، گفتنی است که‌ در کارنامه این شرکت ساخت پهپاد بیرقدار دیده می شود.

در رابطه با خصوصیات این جنگنده ، سلجوق بیرقدار اعلام کرده بود که قرار است یک هواپیمای بدون سر نشین فراصوت که قادر به نبرد با جنگنده های دیگر است ، ساخته شود ، مدت زمان پرواز این جنگنده چندبرابر پهپاد آکینجی است.

قطعا ساخت همچین جنگنده ای پیشرفت چشم گیری در صنعت دفاعی خواهد بود ، چرا که این جنگنده قادر خواهد بود که در ماموریت‌های نظامی خیلی زیادی مانند حملات راهبردی، پشتیبانی هوایی نزدیک، حملات موشکی و انهدام پدافند هوایی دشمن انجام دهد و حتی می تواند از میان پدافند ها به سرعت عبور کند.

ترکیه که مدام در حال تبلیغ پهپادهای بیرقدار خود است و از آنها به عنوان تغییر دهنده شرایط جنگ اوکراین رو روسیه نام برده بودند ، حال سرگئی پاشینسکی ، رئیس انجمن شرکت‌های دفاعی اوکراین اعلام کرد که این پهپاد ها در جنگ هیچ کارایی ندارند و تبلیغ بیش از حد آن فقط باعث کم شدن اعتبار وزارت دفاع ترکیه است.

او در ادامه گزارش خود در رابطه با بیرقدار گفت،  این پهپاد هیچ کارایی ندارد و به خودی خود کار نمی کند و خیلی سریع توسط پدافند روسیه منهدم می شود.

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار خاورمیانه
پربیننده‌ترین اخبار خاورمیانه
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز سه شنبه، 18 بهمن، 1401