گزیده اخبار :

هلال احمر تا زمان عادی شدن شرایط در کنار مردم مریوان است

شب گذشته زلزله ای با قدرت 5.3 در مقیاس ریشتر ، مریوان در استان کردستان را لرزاند
هلال احمر تا زمان عادی شدن شرایط در کنار مردم مریوان است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین، سخنگوی جمعیت هلال احمر ایران اعلام کرد که گروه های امدادی و نیروهای صف و ستاد هلال احمر تا عادی شدن وضعیت در منطقه زلزله زده مریوان و ایجاد آرامش کامل روانی مردم در کنار آنان حضور خواهند داشت.

محمدحسن قوسیان مقدم در این مورد اظهار داشت: طبق آخرین گزارش تکمیلی و اطلاعات ارزیابی شده دریافتی از مناطق زلزله زده ، زلزله 5.3 ریشتری مرز عراق و کردستان ، حوالی مریوان در عمق 10 کیلومتری زمین 4 مصدوم سرپایی برجای گذاشت که این مصدومان به صورت سرپایی تحت درمان نیروهای هلال احمر قرار گرفتند.

وی افزود: در ارزیابی های صورت گرفته از دو بخش سرشیو (روستا های قامیشله ، برده رشه ، دوپلوره) و خاو و میرآباد (روستا های خانمه کن ، میرگه دریژ ، ساوجی ، قامیشکو) مشخص کرد که چهار نفر هنگام فرار دچار آسیب دیدگی شده اند. همچنین در ارزیابی از روستای جشنی آباد توسط تیم ارزیاب مشخص شد که یک باب منزل مسکونی 50 درصد تخریب شده که خوشبختانه آسیب جانی در بر نداشته است.

سخنگوی هلال احمر گفت: طبق آخرین اطلاعات دریافتی از منطقه زلزله زده تیم های امدادی شهرستان های مریوان ، سروآباد ، سقز ، بانه ، دیواندره ، کامیاران و سنندج شب گذشته به صورت آماده باش حضور داشتند.

گفتنی است که شب گذشته زلزله ای با قدرت 5.3 در مقیاس ریشتر ، مریوان در استان کردستان را لرزاند، مرکز زلزله نگاری دانشگاه تهران زمان وقوع این زمین لرزه را ساعت 19 و 42 دقیقه و 23 ثانیه عصر سه شنبه حوالی مریوان و در عمق 10 کیلومتری زمین اعلام کرد. طول جغرافیایی این زمین لرزه 46.02 درجه و عرض جغرافیایی 35.69 درجه بوده است.  

بعد از این زلزله، دومین زمین لرزه به بزرگی 3.8 ریشتر بار دیگر مریوان را لرزاند، زلزله 3.8 ریشتری ساعت 21 و 48 دقیقه و 13 ثانیه شب گذشته در مرز عراق و استان کردستان و در حوالی چنار (مریوان) روی داد. مریوان در 135 کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

 

امتیاز 5/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه