دوشنبه، 7 خرداد، 1403 | Monday 27th of May 2024
۰۵:۰۶
سیاست - کد خبر : 550
شنبه، ۰۶ مهر، ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰

هشدار ناصری از چالش‌های بزرگ اصلاح‌طلبان در انتخابات 98

عضو شورای مشورتی اصلاح‌طلبان گفت: من تصور می‌کنم که این دوره از انتخابات اولین دوره‌ای خواهد بود که اصلاح‌طلبان باید تکلیف خودشان را یک بار برای همیشه با مردم روشن کنند و همین مساله نیز می‌تواند زمینه ساز اتفاقات و موضوعات مهم دیگری باشد.

هشدار ناصری از چالش‌های بزرگ اصلاح‌طلبان در انتخابات 98

عبدالله ناصری عضو شورای مشورتی اصلاح‌طلبان در گتف‌وگو با «ایران زمین» با اشاره به اینکه موسم انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی در راه است و زمان زیادی برا جریان‌های سیاسی باقی نمانده است، گفت: اولین مساله و چالش اصلاح‌طلبان برای ورود به انتخابات این است که باید اراده کنند تا دچار اتفاقات سابق در انتخابات گذشته نشوند و راه آن چیزی نیست، جز آنکه برای ورود به انتخابات شروط و شرایطی را برای خودشان تعریف کنند.

این عضو شورای مشورتی اصلاح‌طلبان با بیان اینکه اصلاح‌طلبان شروط و شرایط خودشان را باید درگرو مسائل و مشکلات جامعه مدنی تعریف کنند، تصریح کرد: من اعتقاد دارم که هم اکنون ما در یک چالش 40 ساله انتخابات و یک چالش ویژه برای اصلاح‌طلبان طی 2 دهه اخیر مواجه هستیم که باید به آن جدی نگاه شود و مهمترین بخش و محور این چالش نگاه و رویکرد مصمم نسبت به مطالبات اجتماعی و جامعه مدنی است.

به گفته وی، اصلاح‌طلبان برای موفقیت در انتخابات نیازمند مشارکت عمومی هستند و برای همین مساله نیز باید بتوانند جامعه را قانع کنند تا آنان در انتخابات مشارکت حداکثری داشته باشند و برای رسیدن به این مهم لازم است که اصلاح‌طلبان مطالبات عمومی را مورد توجه خود قرار بدهند وگرنه قادر نیستند که مشارکت حداکثری را در انتخابات رقم بزنند.

 

من فکر می‌کنم که اگر اصلاح‌طلبان نتوانند از پس چالش‌های پیش روی خود بربیایند احتمالا دچار دودستگی شوند و این مساله اگرچه برای اصلاح‌طلبان تبعات سنگینی دارد ولی در مجموع اتفاقات مهمی را برای انتخابات آینده رقم می‌زند.

 

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در ادامه با بیان اینکه انتخابات 98 را بر اساس همین چالش‌هایی که پیش رو دارد می‌توان یک انتخابات کامل متفاوت از ادوار گذشته برشمرد، اظهار کرد: من تصور می‌کنم که این دوره از انتخابات اولین دوره‌ای خواهد بود که اصلاح‌طلبان باید تکلیف خودشان را یک بار برای همیشه با مردم روشن کنند و همین مساله نیز می‌تواند زمینه ساز اتفاقات و موضوعات مهم دیگری باشد.

ناصری با بیان اینکه امکان دارد در انتخابات آینده اصلاح‌طلبان به دو بخش و طیف «مردم محور» و «قدرت محور» تقسیم شوند، گفت: من فکر می‌کنم که اگر اصلاح‌طلبان نتوانند از پس چالش‌های پیش روی خود بربیایند احتمالا دچار دودستگی شوند و این مساله اگرچه برای اصلاح‌طلبان تبعات سنگینی دارد ولی در مجموع اتفاقات مهمی را برای انتخابات آینده رقم می‌زند.

عضو شورای مشورتی اصلاح‌طلبان در پاسخ به این پرسش که اصلاح‌طلبان چقدر احتمال موفقیت در انتخابات 98 دارند، تصریح کرد: همه این احتمالات بستگی به آن دارد که اصلاح‌طلبان چه تصمیمی را برای انتخابات اتخاذ می‌کنند. اصلاح طلبان باید بدانند که این دوره از انتخابات سرنوشت و آینده مهم آنان را رقم می‌زند و آنان باید مطالبات مدنی و نیز بحث انتخابات آزاد را پیگیری کنند وگرنه در انتخابات به نتایج خوبی دست پیدا نمی‌کنند.

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار سیاست
پربیننده‌ترین اخبار سیاست
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز دوشنبه، 7 خرداد، 1403
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد
تحلیلگر ایران زمین
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد

ربات Chat GPT این روزها سروصدای بسیاری به راه انداخته و بسیاری از علاقه‌مندان به این حوزه، هر روز مشغول چت کردن با رباتی هستند که با شما حرف می‌زند، راهنمایی‌تان می‌کند و حتی کارهایتان را با سرعتی باورنکردی انجام می‌دهد؛ آن هم تا حدی زیادی رایگان!