سه شنبه، 1 تير، 1400 | Tuesday 22nd of June 2021
۲۲:۵۵
پنجشنبه، ۴ ارديبهشت، ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۵

هشدار شورای امنیت ملی عراق درباره سوء استفاده داعش از بحران کرونا

شورای امنیت ملی عراق درباره تلاش ‌های داعش برای سوء استفاده از شرایط کنونی مبارزه با شیوع ویروس کرونا به منظور اجرای عملیات ‌های تروریستی هشدار داد.

هشدار شورای امنیت ملی عراق درباره سوء استفاده داعش از بحران کرونا

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ایران زمین،شورای امنیت ملی عراق درباره تلاش ‌های داعش برای سوء استفاده از شرایط کنونی مبارزه با شیوع ویروس کرونا به منظور اجرای عملیات ‌های تروریستی هشدار داد.

شورای امنیت ملی عراق به ریاست عادل عبد المهدی نخست ‌وزیر پیشبرد امور و فرمانده کل نیروهای مسلح این کشور برای بررسی بحران کرونا و اوضاع امنیتی کشور روز گذشته تشکیل جلسه داد.

در این جلسه که با حضور وزرای دارایی، کشور، دفاع، دادگستری و تعدادی از مسئولان نیروهای مسلح و دستگاه‌ های امنیتی برگزار شد، اخرین تحولات امنیتی و تلاش‌‌ های نیروهای مسلح برای مقابله با بقایای داعش بررسی شد.

بنابر اعلام دفتر رسانه‌ ای نخست ‌وزیر عراق، عبد المهدی در این جلسه گفت که عراق در وضعیت بهداشتی خوبی قرار دارد و از نظر کاهش شمار ابتلا به ویروس کرونا، جلوتر از بسیاری از کشور های جهان است.

او روحیه همکاری، وحدت ملی و انسجام بین دستگاه‌ های دولتی و شهروندان را ستود و خواستار حفظ این دستاورد ها و نتایج و اقدام برای گسترش امنیت و ثبات و اجرای قانون و حمایت از منافع شهروندان شد.

فرمانده کل نیروهای مسلح با اشاره به مبارزه با شیوع ویروس کرونا و اعلام مقررات منع امد و شد و توقف فعالیت ‌های اقتصادی، خواستار تسهیل تردد شهروندان با رعایت پروتکل ‌های بهداشتی، بازگشایی راه ‌ها و حمایت از منافع شهروندان و کسب و کار ان ‌ها و به طور کل فعالیت ‌های اقتصادی و تجاری در کشور شد.

عبد المهدی همچنین درباره تلاش ‌های داعش هشدار داد و خواستار تدوین برنامه‌های لازم برای تعقیب بقایای داعش و عدم فرصت‌ دهی به ان‌ ها برای سوء استفاده از شرایط سرگرم شدن نیروهای مسلح و دستگاه‌ های دولتی به مبارزه با ویروس کرونا شد.

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار بین الملل
پربیننده‌ترین اخبار بین الملل
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...