هشدار شورای امنیت ملی عراق درباره سوء استفاده داعش از بحران کرونا

شورای امنیت ملی عراق درباره تلاش ‌های داعش برای سوء استفاده از شرایط کنونی مبارزه با شیوع ویروس کرونا به منظور اجرای عملیات ‌های تروریستی هشدار داد.
هشدار شورای امنیت ملی عراق درباره سوء استفاده داعش از بحران کرونا

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ایران زمین،شورای امنیت ملی عراق درباره تلاش ‌های داعش برای سوء استفاده از شرایط کنونی مبارزه با شیوع ویروس کرونا به منظور اجرای عملیات ‌های تروریستی هشدار داد.

شورای امنیت ملی عراق به ریاست عادل عبد المهدی نخست ‌وزیر پیشبرد امور و فرمانده کل نیروهای مسلح این کشور برای بررسی بحران کرونا و اوضاع امنیتی کشور روز گذشته تشکیل جلسه داد.

در این جلسه که با حضور وزرای دارایی، کشور، دفاع، دادگستری و تعدادی از مسئولان نیروهای مسلح و دستگاه‌ های امنیتی برگزار شد، اخرین تحولات امنیتی و تلاش‌‌ های نیروهای مسلح برای مقابله با بقایای داعش بررسی شد.

بنابر اعلام دفتر رسانه‌ ای نخست ‌وزیر عراق، عبد المهدی در این جلسه گفت که عراق در وضعیت بهداشتی خوبی قرار دارد و از نظر کاهش شمار ابتلا به ویروس کرونا، جلوتر از بسیاری از کشور های جهان است.

او روحیه همکاری، وحدت ملی و انسجام بین دستگاه‌ های دولتی و شهروندان را ستود و خواستار حفظ این دستاورد ها و نتایج و اقدام برای گسترش امنیت و ثبات و اجرای قانون و حمایت از منافع شهروندان شد.

فرمانده کل نیروهای مسلح با اشاره به مبارزه با شیوع ویروس کرونا و اعلام مقررات منع امد و شد و توقف فعالیت ‌های اقتصادی، خواستار تسهیل تردد شهروندان با رعایت پروتکل ‌های بهداشتی، بازگشایی راه ‌ها و حمایت از منافع شهروندان و کسب و کار ان ‌ها و به طور کل فعالیت ‌های اقتصادی و تجاری در کشور شد.

عبد المهدی همچنین درباره تلاش ‌های داعش هشدار داد و خواستار تدوین برنامه‌های لازم برای تعقیب بقایای داعش و عدم فرصت‌ دهی به ان‌ ها برای سوء استفاده از شرایط سرگرم شدن نیروهای مسلح و دستگاه‌ های دولتی به مبارزه با ویروس کرونا شد.

امتیاز 2.82/5

دیدگاه کاربران

اعداد وارد شده صحیح نمی باشد
ثبت دیدگاه