جمعه، 1 تير، 1403 | Friday 21st of June 2024
۰۲:۵۲
سیاست - کد خبر : 436
شنبه، ۳۰ شهريور، ۱۳۹۸ - ۹:۰۰

هشدار شریعتمداری در مورد حذف نام شهدا از معابر

حسین شریعتمداری در یادداشتی به حذف نام شهدا از معابر و خیابان‌های تهران واکنش نشان داد.

هشدار شریعتمداری در مورد حذف نام شهدا از معابر

حسین شریعتمداری در یادداشتی به حذف نام شهدا از معابر و خیابان‌های تهران واکنش نشان داد.

به گزارش ایران زمین، حسین شریعتمداری، مدیر مسئول روزنامه کیهان در یادداشتی به حذف نام شهدا از معابر و خیابان های تهران واکنش نشان داد و هشدار داد نباید این موضوع را سرسری گرفت و به سادگی از کنارش عبور کرد.

حسین شریعتمداری در این یادداشت با اشاره به این که حذف نام شهدا از معابر را نمی‌توان سرسری گرفت، آن را به یک حرکت خزنده تشبیه کرد و حرکتی مرموز و غیر قابل توجیه دانست.

وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در مورد انگیزه‌های عامدانه فراموشی یاد شهدا از دستور شهردار برای رفع این موضوع نوشت و گفت عزل پیمانکاران متخلف اگرچه اقدام درخور تقدیری است ولی چاره کار نیست.

به اعتقاد شریعتمداری، حذف نام شهدا یک خطای معمولی و یا یک اشتباه عادی نیست و این اقدام از سوی یک جریان خزنده هدایت می شود و برنامه ریزی قبلی دارد و به حتم باید باید تحت پیگرد‌های امنیتی و قضایی قرار بگیرند و عزل آنها را تنها انتقال یک ویروس‌های عفونت‌زا، از نقطه‌ای به نقطه دیگر نامید.

متن یادداشت حسین شریعتمداری در روزنامه کیهان به شرح زیر است:

«حذف نام شهدا از کوچه‌ها و خیابان‌ها و برخی از معابر که اخیرا شاهد آن بوده‌ایم را نمی‌توان و نباید سرسری گرفت و از کنار آن با بی‌خیالی عبور کرد. مخصوصاً آنکه این حرکت خزنده در حالی صورت می‌پذیرد که برخی از خیابان‌ها را به نام تعدادی از افراد بد‌سابقه و بعضاً دشمنان اسلام و انقلاب و مردم نامگذاری کرده‌اند! از این روی به سختی می‌توان این حرکت مرموز را با بهانه‌هایی که به آن متمسک می‌شوند قابل توجیه دانست.

به قول رهبر معظم انقلاب «انگیزه‌هایی وجود دارد برای اینکه یاد شهدا به فراموشی سپرده شود. انگیزه‌های بسیار شدیدی وجود دارد که آنها را به فراموشی بسپارند... جلوه‌های کاذب را مطرح می‌کنند، عظمت‌های دروغین را مطرح می‌کنند تا عظمت‌های واقعی از بین برود... نگذارید غبار فراموشی که عمداً می‌خواهند بر روی این خاطره‌های گرامی بپاشند، پاشیده شود...».

در خبرها آمده است شهردار محترم تهران به همه شهرداران مناطق دستور داده است تا هرچه سریعتر اشکالات مربوط به تابلوی شهدا را رفع کرده و پیمانکاران متخلف عزل شوند. عزل پیمانکاران متخلف اگرچه اقدام درخور تقدیری است ولی چاره کار نیست.

حذف نام شهدا را نمی‌توان و نباید اقدامی ناشی از یک خطای معمولی و یا یک اشتباه عادی و تصادفی تلقی کرد. این اقدام به احتمال بسیار زیاد و نزدیک به یقین، از سوی یک جریان خزنده و با برنامه‌ریزی قبلی صورت گرفته است که باید تحت پیگرد‌های امنیتی و قضایی قرار بگیرند. عزل آنها، فقط انتقال این ویروس‌های عفونت‌زا، از نقطه‌ای به نقطه دیگر است.

این نکته نیز گفتنی است که براساس قوانین موجود و روال شناخته شده‌، پیمانکاران بدون اجازه کارفرما مجاز به تغییر برنامه ابلاغ شده نیستند مخصوصاً در موارد مهم و تعیین‌کننده‌ای نظیر آنچه در این وجیزه آمده است.»

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار سیاست
پربیننده‌ترین اخبار سیاست
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز جمعه، 1 تير، 1403
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد
تحلیلگر ایران زمین
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد

ربات Chat GPT این روزها سروصدای بسیاری به راه انداخته و بسیاری از علاقه‌مندان به این حوزه، هر روز مشغول چت کردن با رباتی هستند که با شما حرف می‌زند، راهنمایی‌تان می‌کند و حتی کارهایتان را با سرعتی باورنکردی انجام می‌دهد؛ آن هم تا حدی زیادی رایگان!