هشدار زردرنگ سازمان هواشناسی: سفرهای غیرضروری را لغو کنید

هشدار زردرنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی ایجاد کند
هشدار زردرنگ سازمان هواشناسی: سفرهای غیرضروری را لغو کنید

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین، سازمان هواشناسی کشور با صدور هشدار زردرنگ از بارش شدید برف و باران و وزش باد شدید در 10 استاد خبر داد و نسبت به لغو سفرهای غیرضروری و احتیاط در صعود به ارتفاعات توصیه هایی مطرح کرد.

آغاز بارش برف و باران از فردا در مناطق غربی کشور


در اطلاعیه سازمان هواشناسی آمده است: نفوذ سامانه بارشی موجب بارش برف و باران، وزش باد شدید و در ارتفاعات کولاک برف فردا(25 دی ماه) در غرب آذربایجان غربی، غرب کردستان، جمعه 26 دی ماه در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان، غرب کردستان، کرمانشاه و ایلام و لرستان و یکشنبه 28 دی ماه در استان های چهارمحال بختیاری، کهکیلویه و بویراحمد، لرستان و شمال غرب فارس می شود.

حاکمیت این شرایط جوی اختلال در سفرهای برون شهری، کاهش دید در مناطق کوهستانی، لغزندگی و یخ زدگی جاده ها، تاخیر و یا احتمال لغو پرواز ها را درپی دارد. بنابراین سازمان هواشناسی نسبت به احتیاط در نرددهای برون شهری، لغو سفرهای غیرضروری، احتیاط در صعود به ارتفاعات، آمادگی تجهیزات برف روبی و تجهیز خودروها به امکانات ایمنی و گرمایشی توصیه می کند.

لازم به ذکر است، هشدار زردرنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدار ها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیاندیشند.

 

امتیاز 5/5

دیدگاه کاربران

اعداد وارد شده صحیح نمی باشد
ثبت دیدگاه