گزیده اخبار :

هزینه 960 میلیون دلاری کرونا روی دست ژاپنی ها برای برگزاری المپیک

گفته می شود دولت ژاپن تا حدودی این هزینه را تامین می کند با این حال کمیته برگزاری به فکر تامین منابع مالی از طریق اسپانسر ها، گرفتن خسارت از بیمه و همچنین کاهش هزینه های اضافی است
هزینه 960 میلیون دلاری کرونا روی دست ژاپنی ها برای برگزاری المپیک

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین، شیوع ویروس کرونا موجب شد تا برگزاری رقابت های المپیک 2020 توکیو با تاخیر یکساله مواجه شود. مسئولان برگزاری رقابت های المپیک توکیو که با تردید راجب برگزاری المپیک در تابستان 2021 صحبت می کردند، با تاکید توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک مبنی بر قطعیت برگزاری مسابقات در سال آینده و احتمال حضور تماشاگران به فکر فراهم سازی اقدامات پیشگیرانه کرونا افتادند. 
 
ژاپن در پی صرفه جویی هزینه های برگزاری المپیک
در همین زمینه رسانه ژاپنی نوشت: کمیته برگزاری بازی های المپیک توکیو قرار است گزارشی از راهکارهایی که برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در زمان برگزاری بازی ها در نظر گرفته را در 2 دسامبر (12 آذر) ارائه کند اما نکته قابل توجه این است که هزینه انجام این اقدامات، 960 میلیون دلار تخمین زده شده است. این هزینه شامل راه اندازی زیر ساخت های مراقبتی و بهداشتی، تجهیزات لازم برای جلوگیری از شیوع ویروس و راه اندازی سیستم های گرفتن تست کرونا است. 
 
 
گفته می شود دولت ژاپن تا حدودی این هزینه را تامین می کند با این حال کمیته برگزاری به فکر تامین منابع مالی از طریق اسپانسر ها، گرفتن خسارت از بیمه و همچنین کاهش هزینه های اضافی است. ژاپن در تلاش است با صرفه جویی بتواند المپیک را با هزینه کمتری برگزار کند و با اصلاحاتی که ژاپن در نظر گرفته 30 میلیارد ین (حدود 290 میلیون دلار) صرفه جویی خواهد شد. 
 

امتیاز 4.25/5

دیدگاه کاربران

اعداد وارد شده صحیح نمی باشد
ثبت دیدگاه