سه شنبه، 18 بهمن، 1401 | Tuesday 7th of February 2023
۰۵:۵۳
اروپا و آمریکا - کد خبر : 17089
چهارشنبه، ۲۸ دي، ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۰

نگرانی آمریکا از روابط بین روسیه و ایران

مقامات آمریکایی اعلام کردند که احتمال می دهند روابط ایران با روسیه و کره شمالی بیشتر شود و روسیه به دلیل کم آوردن موشک و پهپاد در خواست بیشتری از ایران برای تامین کمبود های خود بکند.

نگرانی آمریکا از روابط بین روسیه و ایران

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین ، وندی شرمن معاون وزیر خارجه و کالین کال معاون وزیر دفاع آمریکا در مصاحبه خود با خبرنگاران نسبت به روابط ایران و روسیه واکنش نشان دادند و گفتند احتمالا این روابط عمیق تر هم بشود و برای این اتفاق ابراز نگرانی کردند.

معاون وزیر دفاع آمریکا اظهار نظر کرد که روسیه از نظر موشکی و پهپادی به مشکلات زیادی برخورد کرده است و او در نظر دارد که در جنگ با اوکراین از کشورهایی مانند ایران و کره شمالی درخواست تسلیحات بیشتر کند و این وضع وخیم زرادخانه روسیه را نشان می دهد که از نظر موشکی و پهپادی به مشکل خورده است او در ادامه اظهار نظر خود گفت : «صادقانه بگویم، این واقعیت که روسیه به ایران و کره شمالی متوسل می‌شود، ناامیدی آن را نشان می‌دهد»

  این مقام بلند پایه ای آمریکایی افزود : در زمینه ی هواپیما نیز باید بگوییم که احتمال می دهیم که ایران و روسیه روابط خود را عمیق تر کنند ، اطلاعات ما نشان می دهد که روسیه به شکل گسترده ای به دنبال کمک و گرفتن تسلیحات نظامی از کشور های دیگر است و با کمبود آن مواجه است .

وندی شرمن ، معاون وزیر خارجه نیز در کنار اظهارات کالین کال معاون وزیر دفاع آمریکا گفت :  «ایالات متحده آمریکا نگران روابط گسترده بین روسیه و ایران است ، و بر تولید داخلی موشک روسیه نظارت و نگاه ویژه دارد تا بتواند تحریم هایی در خور این کشور اعمال کند». 

جاناتان فاینر معاون مشاور امنیت ملی رئیس‌جمهور آمریکا هم در رابطه با خطر حمله روسیه به همسایگانش گفت :  «رویکرد ما از این پس به دو صورت در قبال روسیه جلو خواهد رفت ، اولی برمبنای تحریم و دومی بر مبنای  تدابیر کنترل صادرات استوار است تا بتوانیم بهتر بر روی اقتصاد و صنعت دفاعی این کشور نظارت کنیم تا نه تنها خطر حملات بیشتر به سوی اوکراین بلکه نسبت به همسایگانش را کم و کمتر کنیم». 

قبل تر نیز سخنگوی کاخ سفید به این موضوع اشاره کرده بود ولی در هفته های گذشته اظهار نظر آمریکا و حامیان اروپایی اش نسبت به این مسئله بیشتر و بیشتر هم شده ، او اطلاع داد که آمریکا نگران روابط نظامی دو کشور ایران و روسیه است و ادعا کرده بود ایران پهپاد های بسیار زیادی به ارتش روسیه داده تا علیه اوکراین استفاده کنند.

امیر سرتیپ محمدرضا آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در رابطه با این ادعا های مقامات غربی و اوکراینی گفت که هیچکدام از شماها هنوز نتوانستین مدرک و سندی دال بر اینکه ایران در جنگ روسیه و اوکراین نقش دارد ارائه کنید.

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار اروپا و آمریکا
پربیننده‌ترین اخبار اروپا و آمریکا
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز سه شنبه، 18 بهمن، 1401