سه شنبه، 1 تير، 1400 | Tuesday 22nd of June 2021
۲۱:۲۴
سه شنبه، ۵ فروردين، ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۴

نکاتی عجیب و قابل توجه از آمار جهانی کرونا؛جهش 11 هزار نفری مبتلایان آمریکا!

کشور چین به عنوان مرکز شیوع این ویروس با 4 هزار و 735 مورد مبتلای فعال در بین 10 کشور نخست لیست در رده آخر قرار دارد!

نکاتی عجیب و قابل توجه از آمار جهانی کرونا؛جهش 11 هزار نفری مبتلایان آمریکا!


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین و به نقل از سایت Worldmeter ، براساس آخرین آمار جهانی تاکنون بیش از 381هزار و 739 نفر در جهان به ویروس کرونا مبتلا شده اند که از این نفرات 16 هزار و 558 نفر قربانی کووید-19 بوده اند. از مجموع کل مبتلایان هم بیش از 102 هزار و 429 نفر موفق به شکست ویروس کرونا شده و بهبود پیدا کرده اند، طبق این آمار کشور چین به عنوان مبدا شیوع ویروس با 81 هزار و 171 مبتلا در صدر لیست قرار دارد. پس از چین کشور ایتالیا با افزایش چشم گیر تعدا مبتلایان با 63 هزار و 927 نفر در رده دوم قرار دارد، نکته جالب توجه تعداد جان باخته گان ایتالیا می باشد که تقریبا دو برابر چین است!، کرونا در ایتالیا جان بیش از 6 هزار و 77 نفر را گرفته است.


بعد از ایتالیا ، آمریکا با جهش 11 هزار نفری در 24 ساعت گذشته با 46 هزار و 105 مبتلا در رده سوم این لیست قرار گرفته است. تاکنون بیش از 582 نفر در ایالات متحده جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده اند، کشورهای اسپانیا و آلمان هم به ترتیب با 35 هزار و 136 و 29 هزار و 56 مبتلا در رده های بعدی قرار دارند. مسئله جالب توجه در این لیست تعداد موردهای فعال بیماری می باشد، کشور چین به عنوان مرکز شیوع این ویروس با 4 هزار و 735 مورد مبتلای فعال در بین 10 کشور نخست لیست در رده آخر قرار دارد!. مبتلای فعال به این معنی است که هنوز تحت درمان قرار دارند و جزو بهبود یافته گان یا جان باخته گان به شمار نمی روند، ایتالیا با بیش از 50 هزار مورد مبتلای فعال در صدر قرار می گیرد.


اما کشور کره جنوبی که در هفته های گذشته در شرایط بحرانی شیوع بیماری قرار داشت موفق شد با کنترل این ویروس تعداد مبتلایان را کاهش دهد، در 24 ساعت گذشته تنها 76 مورد جدید در کره جنوبی گزارش شده است.


 

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار بین الملل
پربیننده‌ترین اخبار بین الملل
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...