سه شنبه، 11 بهمن، 1401 | Tuesday 31st of January 2023
۰۷:۳۶
فرهنگ و هنر - کد خبر : 185
شنبه، ۲۶ مرداد، ۱۳۹۸ - ۷:۰۰

نه فیلم سیاسی بازی کردم نه خلاف شرع می خوام برگردم به ایران

سه سال قبل هنگامی که خبر پیوستن رامسین کبریتی بازیگر کم حاشیه تلویزیون و سینما به شبکه ماهواره ای «جم» منتشر شد خیلی ها را شگفت زده شدند. حال بعد از سه سال رامسین کبریتی از برگشت به ایران سخن می گوید.

نه فیلم سیاسی بازی کردم نه خلاف شرع می خوام برگردم به ایران

سه سال قبل هنگامی که خبر پیوستن رامسین کبریتی  بازیگر کم حاشیه تلویزیون و سینما به شبکه ماهواره ای «جم» منتشر شد خیلی ها را شگفت زده شدند.  اما مدت زمان زیادی طول نکشید که کبریتی از «جم» جدا شد و به  کانادا مهاجرت کرد

حال بعد از سه سال رامسین کبریتی از برگشت به ایران سخن می گوید. او در مصاحبه ای گفت :

این روزها در کانادا هستم و یک زندگی آرام و بی‌هیاهو را سپری میکنم. اگر چه دور بودن از حرفه ای که عاشقانه دوستش داشتم یعنی بازیگری خیلی سخت است ولی سعی میکنم با شرایط کنار بیایم.

کبریتی شهرتش را مدیون ایران و صدا و سیما این کشور است در این مصاحبه با یادآوری سابقه ایفای نقش در درامهایی ماندگار چون «آواز قو» و «شبهای تهران» دلیل مهاجرت از ایران  را اینگونه بیان داشت: 

والله من دوست نداشتم از ایران خارج شوم اما شرایط زندگی و کار در ایران برایم خیلی سخت بود. من «ستایش» را با ۹۸ درصد ببینده روی آنتن داشتم اما دریغ از یک تماس با من و ارائه یک پیشنهاد کار معقول.

کبریتی ادامه داد: من حدود ۲ سال تمام بیکار بودم و هیچ کاری بهم پیشنهاد نمی شد؛ البته پیشنهاد می‌شد اما مجانی و بدون دستمزد و در راه خیریه!!! من یکی دو کار خیریه(!) قبول کردم بلکه اوضاع بهتر شود اما بعدش کار به جایی رسیده بود که دیگر هر پروژه ای که نمیخواست پول بازیگران را دهد سراغ من می آمد و به نوعی اسمم شده بود «خیرالله»!!!

رامسین کبریتی در پاسخ به این سوال که چرا از «جم» جدا شد گفت : 

بیکاری آن قدر بهم فشار آورد که ناچار شدم به ترک ایران و همکاری با «جم» ولی بعد از ترور سعید کریمیان مدیر این شبکه ماهواره ای، شرایط عوض شد و دیگر اصلا تولید چندانی در این شبکه صورت نمیگرفت!! انگاری من هر جا می‌روم آنجا میخشکد!!{میخندد} چون مدتی کوتاه بعد از حضور در «جم»، کریمیان به قتل رسید و تقریبا اغلب کارمندان «جم» اخراج شدند و دربدر غربت!!! برخی از همکاران به ایران برگشتند و برخی نیز در غربت ماندگار شدند.

اینکه چرا او با وجود کیفیت  کم محصولات «جم»، راضی به حضور در این شبکه شد بیان داشت: 

ببینید، به لحاظ تولید، «جم» تازه در ابتدای راه بود و بنا بود شرایط تغییر کند و تولیدات حرفه‌ای تر شود ولی به هر حال سعید کریمیان کشته شد و کل روند تولید خوابید.

کبریتی ادامه داد: البته من برخلاف میل درونی ام بود که به جم پیوستم و ترجیحم این بود که در کشورم کار کنم ولی وقتی کار نبود چه باید میکردم؟؟ در هر صورت آدم زنده نیاز به زندگی دارد و باید کار کند. در ایران کار نبود و من هم به جم رفتم تا فقط کار کنم و زندگیم بچرخد. در آنجا هم نه فیلم سیاسی بازی کردم نه در نماهای خلاف شرع و عرف بازی کردم!!

رامسین کبریتی درباره شرایط مالی کار در «جم» گفت: 

والله شرایط مالی کاملا معمولی بود ولی بدحسابی ندیدم. با ما به صورت ماهانه قرارداد بسته بودند و بصورت ماهانه حقوقمان پرداخت میشد. در آنجا یادم نمیآید که پول کسی را خورده باشند و تقریبا با همه مطابق قرارداد تسویه حساب کردند. در مورد راضی بودنم هم باید بگویم راهی بود که انتخابی کرده بودم و باید تا انتها میرفتم.

او در پاسخ به سوال خبرنگار پیرامون آغاز فصل سوم و نهایی سریال «ستایش»  و اینکه آیا تولید فصل سوم «ستایش» باعث شده رامسین کبریتی به ایران بازگردد ضمن تایید ضمنی پاسخ داد: برای بازی در فصل سوم «ستایش» دعوت به کار شدم. سعید سلطانی کارگردان محترم سریال پیشنهاد دادند که برگردم و در فصل سوم همراهیشان کنم ولی از آنجایی که میدانستم با بازگشتم مدتی را باید ممنوع‌الفعالیت سر کنم و به «ستایش ۳» نخواهم رسید و از طرف دیگر همزمان با پیشنهاد سلطانی برای مهاجرت به کانادا اقدام کرده بودم، برای همین ترجیح دادم به کانادا بیایم و تحصیلم را ادامه دهم.

 در نهایت او  در پاسخ به سوال برنامه اش برای بازگشت به ایران چیست؟ گفت: راستش را بخواهید برای برگشت به ایران لحظه شماری میکنم و یک دنیا دلتنگم برای وطنم ولی تا دو سال آینده نمیتوانم به ایران بیایم چون در حال حاضر در کانادا مشغول تحصیلم. و علیرغم پیشنهاداتی که داشته ام دیگر با هیچ شبکه ماهواره ای همکاری نخواهم کرد و فقط و فقط به تحصیل همزمان در یک دوره پیشرفته بازیگری و همچنین آموزش زبان میپردازم ضمن اینکه با یک موسسه پذیرش تحصیلی برای کشورهای اروپایی-آمریکایی نیز مشغول همکاری هستم ولی تا ۲ سال آینده قطعا در ایران خواهم بود.

رامسین کبریتی در  سریالهایی همچون «مدار صفر درجه»، «شب دهم» و «تنهاترین سردار» نیز ایفای نقش داشته است. چند سالی است که برخی از بازیگران نچندان معروف سینما و تلویزیون به بهانه درآمد کم و امید به سوپراستار شدن به شبکه های ماهواره ای بیگانه می پیوندند اما بعد از مدتی وقتی در آنجا توانایی کار یا دستیابی به آرزو های خود را ندارند به یاد وطن و ایران می افتند که برگردند. تجربه نشان داده که چنین بازیگرانی مجددا توسط کشور و صدا و سیما جمهوری اسلامی پذیرفته می شوند و می توانند در ایران کار کنند.

 
ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار فرهنگ و هنر
پربیننده‌ترین اخبار فرهنگ و هنر
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز سه شنبه، 11 بهمن، 1401