پنجشنبه، 29 مهر، 1400 | Thursday 21st of October 2021
۲۰:۳۹
اقتصاد بین الملل - کد خبر : 13192
سه شنبه، ۲۰ مهر، ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۰

نشست مجازی دو نهاد مجمع سالانه صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی

در نشست سالانه دو نهاد مالی جهان، علاوه بر موضوعات بهبود اقتصادی پساکرونا و تسریع سیاست های اقتصادی برای مقابله با تغییرات آب و هوایی، اتهامات علیه رئیس صندوق بین المللی پول نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

نشست مجازی دو نهاد مجمع سالانه صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین، مجمع سالانه صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی امروز (20 مهر) در حالی در واشنگتن آغاز می‌شود که محور این دیدار مجازی علاوه بر بهبود اقتصادی پساکرونا، مقابله با تغییرات آب و هوا و تسریع دسترسی به واکسن و بررسی ابهامات موجود در عملکرد رئیس صندوق بین المللی پول خواهد بود.

نقل از خبرگزاری افه اسپانیا، نابرابری در احیای اقتصادی جهان پس از بحران ناشی از همه گیری کرونا و روند رسیدگی به اتهام «کریستینا جورجیوا» مدیر صندوق بین المللی پول درخصوص جانبداری از منافع پکن، محور اجلاس سالانه این دو موسسه مالی جهانی در هفته جاری خواهد بود.

در میان نگرانی هایی نظیر افزایش تورم و مهار همه گیری کرونا، صندوق بی المللی پول «چشم انداز اقتصاد جهانی» را با پیش بینی های جدید در اقتصاد کلان ارائه خواهد داد؛ همچنین آثار کنترل بیماری کرونا بویژه بر اقتصاد کشورهای در حال توسعه که دسترسی کمتری به واکسن دارند، مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

مجمع بزرگ رهبران اقتصادی جهان، مجدداً به صورت مجازی برگزار خواهد شد، با این وجود انتظار می رود برخی از وزرای اقتصادی و بانکداران مرکزی در نشست های سطوح بالاتر حضور یابند.

مجورهای این دیدار مجازی مجدداً درباره بهبود اقتصادی پساکرونا و تسریع سیاست های اقتصادی برای مقابله با تغییرات آب و هوا و ضرورت تقویت دسترسی به واکسن ها در کشورهای در حال توسعه خواهد بود.  

رئیس صندوق بین‌المللی پول هفته گذشته در یک سخنرانی پیشاپیش گفته بود که این نهاد، برآوردهای جهانی از رشد اقتصاد را کاهش داد که این میزان در ژوئیه (تیرماه) ۶ درصد بود.

کریستینا جورجیوا همچنین در یک کنفرانس مطبوعاتی در دانشگاه بوکونی میلان (ایتالیا) اعلام کرد: در حالی به استقبال بهبود اقتصاد جهانی می رویم که این فرآیند همچنان متاثر از همه‌گیری و پیامدهای آن است. در این شرایط سخت، مانند راه رفتن با کفش هایی که در آن ریگ افتاده، نمی توانیم به طور مطلوب پیش برویم.

به گفته رئیس صندوق، اگرچه ممکن است که اقتصادهای پیشرفته ثبات بیشتری از خود نشان دهند، با این وجود بسیاری از کشورهای در حال توسعه آشکارا می بینند که چطور روند رشد و بهبود اقتصادی آنها با کمبود دسترسی به واکسن و محدودیت های مالیاتی مربوطه وخیم‌تر می شود.

در نشست سالانه دو نهاد مالی جهان، علاوه بر موضوعات یادشده، اتهامات علیه «کریستینا جورجیوا» رئیس صندوق بین المللی پول نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

براساس گزارش موسسه حقوقی ویلمر هیل، منتشرشده در ۱۶ سپتامبر، برخی از مقامات ارشد بانک جهانی در سال ۲۰۱۷ ازجمله جورجیوا، رئیس صندوق بین المللی پول متهم شده اند که در زمانی که ریاست بانک جهانی را بر عهده داشته اند، کارکنان خود را تحت فشار قرار داده است تا اطلاعات را دستکاری کرده و فضای کسب و کار چین را مطلوب تر نشان دهند.

هدف از این اقدام نیز بهبود موقعیت بانک جهانی، در زمانی که این نهاد به دنبال جلب حمایت پکن برای افزایش سرمایه خود بود، عنوان شده است.

با این وجود، کریستالینا جورجیوا، رئیس صندوق بین المللی پول اتهامات مطرح شده علیه خود مبنی بر دستکاری داده های اقتصادی چین را "نادرست و جعلی" دانسته و دفتر رئیس سابق بانک جهانی را به این کار متهم کرده است.

جورجیوا کریستینا، پیش از ریاست صندوق بین المللی پول، از ژانویه ۲۰۱۷ تا اول اکتبر ۲۰۱۹ ریاست بانک جهانی را بر عهده داشت و جانشین «کریستینا لاگارد» رئیس فرانسوی‌تبار پیشین صندوق بوده است.

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار اقتصاد بین الملل
پربیننده‌ترین اخبار اقتصاد بین الملل
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز پنجشنبه، 29 مهر، 1400
از تلاش کردن اجتناب می کنید؟ در آینده بیشتر رنج خواهید کشید
حسین قلاب دوز
از تلاش کردن اجتناب می کنید؟ در آینده بیشتر رنج خواهید کشید

زمانی که کار هایتان را به تعویق می اندازید و از تلاش کردن اجتناب می کنید، شما انتخاب می کنید که اکنون کمتر رنج ببرید تا بعدا بیشتر رنج ببرید. برخی اوقات زمان زیادی طول می کشد تا شما آن رنج را تجربه کنید، اما هیچ وقت آن رنج از بین نمی رود.