چهارشنبه، 6 مرداد، 1400 | Wednesday 28th of July 2021
۱۷:۵۲
اقتصاد - کد خبر : 3424
جمعه، ۲۹ فروردين، ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۲

نشستی ویدیو کنفرانسی اردکانیان و الکواری بمنظور همکاری های اقتصادی دو کشور

نشستی ویدیو کنفرانسی با حضور "رضا اردکانیان" وزیر نیرو به عنوان رییس ایرانی این کمیسیون و "علی بن احمد الکواری" وزیر تجارت و صنعت قطر برگزار و موارد مشترک مورد نظر دو طرف به بحث گذاشته شد و تصمیم هایی اتخاذ شد.

نشستی ویدیو کنفرانسی اردکانیان و الکواری بمنظور همکاری های اقتصادی دو کشور

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، پس از تعویق نشست کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و قطر که قرار بود فروردین امسال در شهر اصفهان برگزار شود، به دلیل شیوع ویروس کرونا و به منظور استفاده از فرصت های زمانی و پیشبرد و توسعه هر چه بیشتر روابط فی مابین، نشستی ویدیو کنفرانسی با حضور "رضا اردکانیان" وزیر نیرو به عنوان رییس ایرانی این کمیسیون و "علی بن احمد الکواری" وزیر تجارت و صنعت قطر برگزار و موارد مشترک مورد نظر دو طرف به بحث گذاشته شد و تصمیم هایی اتخاذ شد.

"رضا اردکانیان" عصر روز پنج شنبه در ارتباط ویدئوکنفرانسی با رییس قطری کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی اظهار داشت:

همه مستندات و پیش نویس مدارک مورد نیاز برای طرح و تصویب در کمیسیون مشترک از جانب ایران آماده است و این موارد با طرف قطری به اشتراک گذاشته خواهد شد تا در فرصت قبل از تشکیل نشست کمیسیون مشترک، موارد به تایید نهایی دو طرف برسد.

روسای ایرانی و قطری کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی دو کشور توافق کردند که در نخستین فرصت پس از اتمام شرایط ناشی از شیوع کرونا و برگشت به شرایط عادی، نشست کمیسیون مشترک تشکیل و با جدیت به اهداف مورد نظر کمیسیون در توسعه روابط دو کشور پرداخته شود.

دو طرف همچنین توافق کردند در این مدت از طریق برگزاری نشست های ویدئوکنفرانسی درباره مدارک و مستندات دو کشور، توافق حاصل و این موارد برای توافق به بحث گذاشته شود تا به پیشرفت امور کمک کند.

در این نشست، همچنین از طرف وزیر نیروی ایران و طرف قطری نماینده های تام الاختیار معرفی شدند که قرار است از ابتدای هفته آینده پیگیر موضوع های مورد نظر دو کشور باشند و توافق های لازم برای آمادگی جهت اجرا حاصل شود.

در ادامه، وزیر نیرو ضمن تقدیر از کمک های پزشکی قطر در شرایط کرونا با ارایه توضیحاتی در خصوص شرایط کشور، از ارسال دو محموله کمک‌های پزشکی قطر به ایران برای مبارزه با کرونا تشکر و برای همکاری دو کشور در خصوص تجربیات پزشکی در خصوص مقابله با این بیماری اعلام آمادگی کرد.

اردکانیان گفت: اگر چه کرونا مصائب و مشکلات زیادی برای جامعه بشری ایجاد کرده، اما نتایج مثبتی از جمله همبستگی و نزدیکی کشورهای دوست و همسایه را داشته است.

وزیر نیرو  از هواپیمایی قطرایرویز که کمک‌های بهداشتی سایر کشورها و سازمان‌های بین‌المللی را به طور رایگان به ایران منتقل کرده است، قدردانی کرد.

طرف قطری ضمن ارائه توضیحاتی درباره شرایط کرونا در این کشور، اعلام آمادگی کرد همکاری لازم را در این زمینه داشته باشد و ابراز تمایل کرد از این طریق به توسعه روابط دو کشور کمک شود. هر دو طرف در عین حال نسبت به دریافت اخبار خوب از سوی نمایندگان تام الاختیار معرفی شده در مدت زمان  کوتاه آتی برای تصمیم گیری نهایی وزرا ابراز امیدواری کردند.

 
ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار اقتصاد
پربیننده‌ترین اخبار اقتصاد
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز چهارشنبه، 6 مرداد، 1400
کودتای نقاب
علی ثبوت
کودتای نقاب

تیر ماه 1359 با مراجعه یک افسر خلبان به آیت الله خامنه ای و با فاصله چند ساعت بعد ، مراجعه یک عضو نیروی ویژه ارتش به حفاظت اطلاعات تیپ خود ، پرده از کودتایی در حال وقوع برای ضربه زدن به انقلاب ایران برداشته شد.