نخستین پرواز تجاری مستقیم از امارات به رژیم صهیونیستی

شرکت فلای دبی امارات امروز نخستین پرواز مستقیم از دبی به تل‌آویو را انجام داد..
نخستین پرواز تجاری مستقیم از امارات به رژیم صهیونیستی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین ، شرکت هواپیمایی«فلای دبی»، امرو (پنجشنبه)، نخستین پرواز  تجاری مستقیم خود از دبی به  مقصد تل آویو را آغاز کرد. 

به نقل از«العربیه»، مدیر عامل فلای دبی پیشتر نیز اعلام کرده  بود که از ۲۶ نوامبر جاری در ادامه توافقات دو جانبه اخیر، پروازهای منظم هوایی میان دبی و تل‌آویو با هدف توسعه همکاری‌های اقتصادی و ایجاد فرصت‌های سرمایه‌گذاری آغاز می‌شود و روزانه دو پرواز میان دبی و تل آویو خواهد داشت. . 

این اقدام پس از آن صورت می‌گیرد که امارات متحده عربی و رژیم صهیونیستی توافق پرواز مستقیم و حمل و نقل هوایی را در پی عادی سازی روابط با همدیگر به امضا رساندند. در ماه اکتبر، سازمان هواپیمایی کشوری امارات قراردادی را با سازمان هواپیمایی رژیم صهیونیستی در خصوص حمل و نقل هوایی میان امارات و رژیم صهیونیستی به امضا رساند. 

درابتدای  سال جاری، امارات متحده عربی، بحرین و سودان با واسطه گری آمریکا با رژیم صهیونیستی به توافق صلح رسیدند و دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا مدعی شد که ایران و عربستان همچنین می‌توانند روابط خود را با رژیم صهیونیستی عادی کنند 

تا پیش از این شرکت‌های هواپیمایی حوزه خلیج فارس آسمان سرزمین‌های اشغالی را دور می‌زدند اما اخیرا با روی آوردن مقامات ابوظبی به عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی این مسئله هم در حال تغییر است. 

 

 

امتیاز 3.75/5

دیدگاه کاربران

اعداد وارد شده صحیح نمی باشد
ثبت دیدگاه