نخستین تماس تلفنی آمریکا و تل‌آویو پیرامون مسائل ایران

جِیک سالیوان مشاور امنیت ملی ایالات متحده و مئیر بن‌شبت مشاور امنیت داخلی رژیم صهیونیستی تلفنی بامداد شنبه در ارتباط با ایران و توافق‌های سازش بین اسرائیل و کشورهای عربی با یکدیگر گفت‌وگو کردند.
نخستین تماس تلفنی آمریکا و تل‌آویو پیرامون مسائل ایران

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین، جِیک سالیوان مشاور امنیت ملی ایالات متحده و مئیر بن‌شبت مشاور امنیت داخلی رژیم صهیونیستی  تلفنی بامداد شنبه با یکدیگر گفت‌وگو کردند.

براساس گزارش وبگاه آکسیوس، در این تماس تلفنی تاکید سالیوان و بن‌شبت بر ضرورت شروع گفت‌وگوی دولت جدید آمریکا با تل‌آویو در ارتباط با ایران و توافق‌های سازش بین اسرائیل و کشورهای عربی بوده است.

دفتر نخست‌وزیری رژیم صهیونیستی نیز در بیانیه‌ای که صادر کرد انجام این تماس تلفنی را تایید کرد و اظهار داشت: دو طرف به توافق رسیدند که به زودی در جلسه‌ای در مورد ایران، مسائل منطقه‌ای و پیشبرد توافق‌های آبراهام صحبت کنند.

این تماس تلفنی با دفتر نخست‌وزیری رژیم صهیونیستی نخستین تماس یک مقام ارشد کاخ سفید در دولت جدید با تل‌آویو است چرا که تا پیش از مراسم تحلیف و انتقال قدرت تیم بایدن از هرگونه تماس با تل‌آویو خودداری کرده بود.

طبق نوشته‌های آکسیوس، تا این لحظه کاخ سفید به سوالات مرتبط با این تماس تلفنی پاسخی نداده است.

براساس گزارش رسانه‌های صهیونیستی، یوسی کوهن رئیس سازمان جاسوسی موساد قصد دارد در سفر خود به واشنگتن خواسته‌های تل‌آویو در ارتباط با هرگونه توافق با ایران را در دیدار با مقامات دولت جدید آمریکا بیان کند.

این سخنان در حالی گفته می‌شود که چندی پیش در شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونسیتی ، براساس گفته‌های یک مقام بسیار عالی‌رتبه اسرائیلی، در صورتی که دولت بایدن به توافق هسته‌ای با ایران بازگردد، تل‌آویو گفتگو با واشنگتن را بر سر هر موضوعی کنار خواهد گذاشت.

امتیاز 5/5

دیدگاه کاربران

اعداد وارد شده صحیح نمی باشد
ثبت دیدگاه