پنجشنبه، 17 آذر، 1401 | Thursday 8th of December 2022
۱۹:۳۹
بین الملل - کد خبر : 2129
چهارشنبه، ۱۶ بهمن، ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰

نتایج اولیه انتخابات درون حزبی دموکرات‌ها در ایالت آیووا

نتایج اولیه رقابت‌های انتخاباتی درون حزبی دموکرات‌ها در ایالت آیووا پس از شمارش ۶۲ درصد آراء، از پیشتازی پیت بودجج حکایت دارد.

نتایج اولیه انتخابات درون حزبی دموکرات‌ها در ایالت آیووا

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ایران زمین،نتایج اولیه رقابت‌های انتخاباتی درون حزبی دموکرات‌ها در ایالت آیووا پس از شمارش ۶۲ درصد آراء، از پیشتازی پیت بودجج حکایت دارد.

بر اساس نتایج اولیه که شامگاه سه شنبه اعلام شد پیت بودجج، شهردار سابق «ساوت بند» در ایالت ایندیانا با کسب ۲۶.۹ درصد آراء شمارش شده پیشتاز فعلی رقابت درون حزبی دمکرات‌ها است و برنی سندرز با کسب ۲۵.۱ درصد آراء وی را تعقیب می‌کند.

الیزابت وارن، دیگر بخت اصلی این انتخابات ۱۸.۳ درصد از آرا را به خود اختصاص داده و در رتبه سوم قرار دارد.

پیروز رقابت‌های درون حزبی، نامزد نهایی حزب دموکرات و هماورد دونالد ترامپ جمهوری جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری پیش روی این کشور خواهد بود.

رای گیری در ایالت آیووا بر خلاف برخی دیگر از ایالت‌ها به انتخاب یک نامزد واحد منجر نخواهد شد بلکه آرای ایالتی بر اساس در صد آراء کسب شده توسط نامزدها بین دو تا سه نامزد اصلی توزیع خواهد شد.

نتیجه انتخابات درون حزبی دموکرات‌ها قرار بود در ساعات ابتدایی روز سه شنبه چهارم فوریه اعلام شود اما در نهایت با تاخیری غیرمنتظره و بسیار زیاد حوالی نیمه شب همین روز اعلام شد؛ تاخیری که تمسخر دونالد ترامپ را به همراه داشت.

دفتر حزب دموکرات در ایالت آیووا اخلال در اپلیکیشن طراحی شده برای جمع‌آوری و پردازش آراء یک هزار و هفتصد دفتر رای‌گیری را دلیل اصلی این تاخیر عنوان کرده بود.

از میان همه نامزدها برخی از آنها چون برنی سندرز، جو بایدن، الیزابت وارن، مایک بلومبرگ و پیت بودجج چهره‌ای شناخته شده به حساب می‌آیند و برخی چون اندرو ینگ، تام استایر، دووال پاتریک، ایمی کلوباشار، تولسی گابارد و مایکل بنت چندان شهرتی ندارند. چهار پیشتاز اصلی یعنی سندرز،‌ بودجج،‌ بایدن و وارن بیشترین آراء را در نظرسنجی‌ها به خود اختصاص داده بودند.

برنی سندرز و پیت بودجج،‌ دو نامزد پیشتاز در نظر سنجی‌ها پیش از اعلام رسمی نتایج هر یک با انتشار نتایج جزئی انتخابات خود را نفر اول معرفی کرده بودند.

آراء ایالت آیووا آنچنان که تصور می‌شود در نتیجه کلی انتخابات درون حزبی دموکرات‌ها تاثیر گذار نخواهد بود و تنها به اندازه آراء ایالتی که به حساب هر یک از برنده‌ها ریخته می‌شود ثمر بخش است اما از آنجا که نتیحه آراء نخستین ایستگاه کمک می‌کند تصور رأی‌دهندگان از یک نامزد شکل بگیرد و پیروزی زود هنگام هر یک از نامزدها در رقابت پیش رو را جلو اندازد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

رای گیری بعدی در انتخابات درون حزبی دموکرات‌ها هفته آینده در ایالت نیوهمپشایر برگزار می‌شود.

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار بین الملل
پربیننده‌ترین اخبار بین الملل
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز پنجشنبه، 17 آذر، 1401
چین؛ مثال نقض شکست اقتصادها با توسعه نامتوازن؛ دنگیسم، سیاستی که شاید در آینده دیگر جواب ندهد
تحلیلگر ایران زمین
چین؛ مثال نقض شکست اقتصادها با توسعه نامتوازن؛ دنگیسم، سیاستی که شاید در آینده دیگر جواب ندهد

با هدایت دنگ شیائوپینگ اقتصاد چین در دهه ۸۰ و ۹۰ دچار تحول شد. در دوره ریاست جمهوری جیانگ زمین سرکوب سیاسی و رشد اقتصادی پیگیری شد و همین سیاست در دوره ریاست جمهوری هو جینتائو و شی جین پینگ به اوج خود رسید.

رویای زمستان سخت اروپا بر باد رفت؛ از زیرکی ترکیه تا دست خالی ایران
تحلیلگر ایران زمین
رویای زمستان سخت اروپا بر باد رفت؛ از زیرکی ترکیه تا دست خالی ایران

پوتین امیدوار بود با آغاز زمستان و احتیاج اروپا به گاز روسیه، بتواند اوکراین و متحدان غربی اش را در تنگنا قرار دهد و شرایط را به نفع خود تمام کند اما انتشار خبر پر شدن مخازن گازی اروپا آب سردی بر پیکر او ریخت.