گزیده اخبار :

نا آرامی‌ها در مینیاپولیس به دنبال کشته شدن یک سیاهپوست

شهردار مینیاپولیس برای کنترل تظاهرات‌کنندگان خشمگین از کشته‌شدن یک جوان سیاهپوست توسط پلیس آمریکا، در سراسر این شهر وضعیت منع آمدوشد برقرار کرد.
نا آرامی‌ها در مینیاپولیس به دنبال کشته شدن یک سیاهپوست

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین،با کشته‌شدن یک مرد سیاه‌پوست توسط پلیس آمریکایی در شهر میناپولیس آمریکا و تظاهرات گسترده در این شهر برگزار شد و در همین راستا شهردار این منطقه بامداد سه‌شنبه  مقرراتمنع آمدوشد در این شهر برقرار کرد.

پلیس این شهر مدعی است، افسر زنی که به جوان سیاه‌پوست ۲۰ ساله شلیک کرده و او را به قتل رساند، تفنگ دستی خود را با تفنگ الکتریکی (تِیزر) اشتباه گرفته بود. رئیس‌جمهور آمریکا نیز با بیان اینکه هیچ توجیهی برای آشوب و غارت‌گری وجود ندارد، معترضان به خشونت پلیس این کشور را به برگزاری تظاهرات مسالمت‌آمیز دعوت کرد.

بایدن با درخواست برای برقراری آرامش بعد از کشته‌شدن رایت، گفت که اظهارات رئیس پلیس مینیاپولیس مبنی بر اینکه افسر ضارب، سلاح‌های خود را اشتباه کرده بود، صحیح است.

وی در این باره افزود: «بنظرم باید صبر کنیم و ببینیم تحقیقات چه چیزی نشان می‌دهد.

پس از آن که روز یکشنبه پلیس آمریکا با شلیک به «دانته رایت» راننده ۲۰ ساله یک خودرو باعث تصادف و مرگ او در فاصله ۱۶ کیلومتری محل قتل جورج فلوید شد، معترضان به خیابان‌های «بروکلین‌سنتر» مینه‌سوتا آمدند و با پلیس درگیر شدند.

 

 

امتیاز 5/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه