پنجشنبه، 31 خرداد، 1403 | Thursday 20th of June 2024
۱۲:۴۹
اقتصاد - کد خبر : 997
پنجشنبه، ۱۶ آبان، ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰

نام شرکت هپکو در لیست شرکت های قابل واگذاری به بخش خصوصی قرار گرفت

بازگرداندن سهام مجموعه هپکو به سازمان خصوصی سازی به صورت موقت انجام گرفته و سازمان خصوصی سازی به عنوان نماینده دولت عمل می کند.

نام شرکت هپکو در لیست شرکت های قابل واگذاری به بخش خصوصی قرار گرفت

در روزهای اخیر خبرهای زیادی در خصوص سرنوشت شرکت هپکو و واگذاری این شرکت به بخش خصوصی منتشر شده بود. این امر که موافقان و مخالفان زیادی داشت در نهایت تحقق یافته وبیش از 12 میلیارد سهم این شرکت بعد از واگذاری به سازمان خصوصی سازی، در سامانه کدال که وابسته به سازمان بورس و اوراق بهادار است به ثبت رسید.

شرکت هپکو به دلیل میزان تولید و کیفیت آن همچنین اشتغال زایی قابل قبول یکی از شرکت های تولیدی موفق کشورمان در سال های گذشته بود. اما واگذاری سهام دولتی این شرکت به شرکت ها و افراد بدون صلاحیت که اقدامی بدون مطالعه و غیر اصولی بود موجب شد تا اعتراضات گسترده ای از سوی کارگران این شرکت شکل بگیرد.

با قرار گرفتن نام شرکت هپکودر فهرست شرکت های قابل واگذاری دولت در سال 1385،سازمان خصوصی سازی آن را به بخش خصوصی واگذار کرد. اما این واگذاری غیر اصولی و غلط، سرنوشت هپکو را به سرانجام دیگر شرکت ها و کارخانه های واگذار شده شبیه کرد.

محمد شریعتمداری در اوایل ماه جاری ضمن تاکید بر اینکه هپکو به کسی بدهکار نیست حقوق معوقه ای ندارد گفت: مالکیت این شرکت به دولت باز نمی گردد. چند روز قبل هم از سوی مسئولان وزارت کاراعلام شد که هپکو به شرایط عادی بازگشته و در حال تولید محصولاتش است.

در خصوص دلایل بروز بحران و مشکلات برای این شرکت عده ای می گویند واردات بی رویه ماشین آلات راه سازی که نمونه آنهارا هپکو تولید می کند، بحران اخیر را برای این شرکت رقم زده است.

ماه گذشته اخبار زیادی در خصوص واگذاری هپکو به بخش خصوصی در فضای مجازی منتشر شد تا خیلی ها تصور کنند هپکو دوباره در اختیار دولت قرار گرفته است. سید علی آقازاده استاندار استان مرکزی در این رابطه گفت: درخواست فسخ قرارداد از سوی سهامدار عمده این شرکت به رئیس جمهور و دولت این اجازه را داد که سهام هپکو را به فردی دارای صلاحیت و توانا واگذار کنیم. با ارسال درخواست فسخ قرارداد به رئیس جمهور و بعد از گذشت 20 روز ، احکام و دستورات لازم صادر و قرارداد فسخ شد.

باید به صراحت اعلام کنم بازگرداندن سهام مجموعه هپکو به سازمان خصوصی سازی به صورت موقت انجام گرفته و سازمان خصوصی سازی به عنوان نماینده دولت عمل می کند.

 

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار اقتصاد
پربیننده‌ترین اخبار اقتصاد
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز پنجشنبه، 31 خرداد، 1403
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد
تحلیلگر ایران زمین
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد

ربات Chat GPT این روزها سروصدای بسیاری به راه انداخته و بسیاری از علاقه‌مندان به این حوزه، هر روز مشغول چت کردن با رباتی هستند که با شما حرف می‌زند، راهنمایی‌تان می‌کند و حتی کارهایتان را با سرعتی باورنکردی انجام می‌دهد؛ آن هم تا حدی زیادی رایگان!