شنبه، 15 بهمن، 1401 | Saturday 4th of February 2023
۱۹:۰۶
بین الملل - کد خبر : 3512
چهارشنبه، ۰۳ ارديبهشت، ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۰

نامه سرگشاده نخست وزیر مستعفی عراق به روسای جمهوری و پارلمان عراق

نخست‌وزیر مستعفی عراق در نامه‌ای سرگشاده به روسای جمهور و پارلمان و نمایندگان این کشور درباره تاخیر در تشکیل کابینه جدید هشدار داد و گفت که مطالبه برخی‌ جریان‌های سیاسی برای در دست گرفتن یک وزارتخانه مشخص «بی‌ معنی» است.

نامه سرگشاده نخست وزیر مستعفی عراق به روسای جمهوری و پارلمان عراق

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ایران زمین،عادل عبدالمهدی که در پی تشدید اعتراض‌های مردمی عراق پس از 14 ماه خدمت از پست نخست‌وزیری در تاریخ 2019.11.29 استعفا کرد، در نامه‌ای سرگشاده به برهم صالح رئیس جمهور و محمد الحلبوسی رئیس پارلمان عراق و نمایندگان کشور درباره تبعات تاخیر و مانع تراشی در تشکیل کابینه جدید به ریاست مصطفی الکاظمی هشدار داد.

نخست وزیر مستعفی عراق در نامه سرگشاده خود نوشت: درخواست برخی جریان‌های سیاسی برای در اختیار گرفتن یک وزارتخانه‌ مشخص، معنایی ندارد.

عبدالمهدی خطاب به روسای جمهور و پارلمان و اعضای آن گفت: در شرایط پیچیده کنونی، ابقای نخست وزیر مستعفی با اختیارات محدود، بدترین انتخاب است.

وی ضمن هشدار درباره تبعات تاخیر در تشکیل دولت جدید تاکید کرد که باید به نخست‌وزیر مکلف (مصطفی الکاظمی) اجازه داد تا خودش اعضای کابینه را انتخاب کند.

عبدالمهدی در ادامه نامه سرگشاده خود تصریح کرد: دیدگاه‌های اشتباهی وجود دارد که اگر بر مبنای یک سری اصول مشترک تصحیح نشود، برای همیشه در گرداب باقی خواهیم ماند.

نخست‌وزیر مستعفی عراق اعلام کرد: اگر در تلاش سوم خود برای تشکیل کابینه (تلاش برای تشکیل کابینه به ریاست الکاظمی پس از توفیق علاوی و الزرفی) ناکام شویم، آیا می‎توان انتظار داشت که تلاش چهارم یا پنجم موفقیت آمیز باشد.

عادل عبدالمهدی از همه احزاب سیاسی خواست تا برای تشکیل کابینه جدید انعطاف داشته باشند و یک راه‌حل میانه را در پیش بگیرند.

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار بین الملل
پربیننده‌ترین اخبار بین الملل
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز شنبه، 15 بهمن، 1401