پنجشنبه، 29 مهر، 1400 | Thursday 21st of October 2021
۲۲:۱۸
اقتصاد بین الملل - کد خبر : 13222
چهارشنبه، ۲۱ مهر، ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۰

نارضایتی مردم آمریکا از وضعیت اقتصادی

براساس نتایج یک نظرسنجی در آمریکا اکثر شرکت کنندگان معتقدند دولت بایدن توجه کافیی به تورم ندارد و سیاست های دولتی را عامل احتمالی افزایش تورم می دانند.

نارضایتی مردم آمریکا از وضعیت اقتصادی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین، بر اساس نظرسنجی «سی‌بی‌اس نیوز»، بیش از نیمی از آمریکایی‌ها تصور می‌کنند اقتصاد کشورشان برای دومین ماه متوالی در وضعیت بدی قرار گرفته است و این در حالی است که اکثر آن‌ها متقاعد نشده‌اند که دستور کار داخلی دولت بایدن می‌تواند اوضاع را بهبود بخشد.

شش نفر از ۱۰ فردی که مورد بررسی قرار گرفتند، گفتند دولت بایدن توجه کافیی به تورم ندارد و آن‌ها برای بسیاری از کالاها و خدمات هزینه‌های بالاتری را می‌پردازند. دو سوم آن‌ها سیاست دولت آمریکا را عامل احتمالی افزایش تورم عنوان کردند.

به گزارش شبکه «سی‌جی‌تی‌ان» چین، بر اساس نظرسنجی مذکور، اکثر مردم آمریکا همه‌گیری ویروس کرونا را عامل موثر در تورم بالا می‌دانند، در حالی که تعداد نسبتاً کمتری از آمریکایی‌ها می‌گویند تورم ناشی از بانک‌ها و موسسات مالی است.

نتایج این نظرسنجی همچنین نشان دهنده آن بود که تنها ۳۷ درصد از آمریکایی‌ها اقتصاد را بسیار خوب یا نسبتاً خوب ارزیابی می‌کنند که پایین‌ترین درصد از ماه مارس است.

این نظرسنجی از ۶ تا ۸ اکتبر (۱۴ الی ۱۶ مهر) و در مصاحبه با ۲۰۵۴ بزرگسال در ایالات متحده انجام گرفته است. 

به گزارش سی‌بی‌اس نیوز، تنها حدود یک سوم آمریکایی‌ها فکر می‌کنند که طرح «بازسازی بهتر» بایدن به طور مستقیم به آن‌ها کمک یا برای کل اقتصاد این کشور کمک کننده می باشد.

طرح جو بایدن رئیس جمهور ایالات متحده شامل؛ نگهداری از کودکان، مسکن و مزایای مراقبت‌های بهداشتی، شهریه رایگان کالج‌های محلی و یارانه‌های انرژی پاک و همچنین برنامه‌های ساخت زیرساخت است. با این حال، با توجه به افزایش بار بدهی ایالات متحده، برنامه‌های گسترده مخارج در عین حال نگرانی‌هایی را در خصوص پایداری اقتصاد ایجاد می‌کند.

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار اقتصاد بین الملل
پربیننده‌ترین اخبار اقتصاد بین الملل
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز پنجشنبه، 29 مهر، 1400
از تلاش کردن اجتناب می کنید؟ در آینده بیشتر رنج خواهید کشید
حسین قلاب دوز
از تلاش کردن اجتناب می کنید؟ در آینده بیشتر رنج خواهید کشید

زمانی که کار هایتان را به تعویق می اندازید و از تلاش کردن اجتناب می کنید، شما انتخاب می کنید که اکنون کمتر رنج ببرید تا بعدا بیشتر رنج ببرید. برخی اوقات زمان زیادی طول می کشد تا شما آن رنج را تجربه کنید، اما هیچ وقت آن رنج از بین نمی رود.