پنجشنبه، 11 آذر، 1400 | Thursday 2nd of December 2021
۰۰:۳۴
بهداشت و درمان - کد خبر : 13950
سه شنبه، ۰۲ آذر، ۱۴۰۰ - ۹:۰۰

ناباروری در ۲۰درصد زوجین

ابراهیمی بیان کرد: برای افزایش جمعیت باید زیرساخت لازم را برای آنان آماده کرد.

ناباروری در ۲۰درصد زوجین

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین، ابراهیمی بیان کرد:  برای افزایش جمعیت باید زیرساخت لازم را برای آنان آماده کرد.

به گفته‌ی دکتر یحیی ابراهیمی، در زمان انقلاب جمعیت کشور ۳۵ تا ۳۶ میلیون بود و یکدفعه این تعداد به ۷۰ میلیون نفر رسید وی ادامه داد: سیاست‌های غلط در خصوص موضوع جمعیت سبب بروز این مشکل در کشور شده است.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی در خصوص افزایش جمعیت گفت: با افزایش این تعداد جمعیت متاسفانه نتوانسته‌ایم  زیرساخت‌های آموزشی، فضای ورزشی و ایجاد اشتغال را برای مهیا سازیم.

بسیاری از افراد عمل، پس از رسیدن جمعیت به ۷۰ میلیون نفر برنامه‌ریزان سیاست‌ کنترل جمعیت را در پیش گرفتند که دو فرزند کافی است، عمل وازکتومی انجام دادند و این سبب کنترل جمعیت شد.

ابراهیمی افزود: براساس ابلاغیه سیاست‌های کلی جمعیت که توسط مقام رهبری با تاکید بر افزایش جمعیتی، در مدت این یکسالی که در کمیسیون بهداشت حضور دارم روی این مساله متمرکز شده و اقدامات خوبی را برای  فرزند آوری زوجین انجام شده است.

وی براساس ابلاغیه سیاست‌های کلی جمعیت که توسط مقام رهبری با تاکید بر افزایش جمعیتی، در مدت این یکسالی که در کمیسیون بهداشت حضور دارم روی این مساله متمرکز شده و اقدامات خوبی را برای  فرزند آوری زوجین انجام شده است.

وی ادامه داد: خوشبختانه در قانونی که تصویب شد قرار بر این شد که زوجین نابارور تحت پوشش بیمه‌ای برای انجام کارهای درمانی قرار گیرند.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: عمده مشکلات مسائل معیشتی و آموزش برای مردم است که البته مردم آموزش‌های لازم را در این راستا ببینند.

 

 

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار بهداشت و درمان
پربیننده‌ترین اخبار بهداشت و درمان
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز پنجشنبه، 11 آذر، 1400
نقش روسیه در جنگ ۴۴ روزه آذربایجان و ارمنستان
محسن شیرپاک
نقش روسیه در جنگ ۴۴ روزه آذربایجان و ارمنستان

جنگ دوم ۴۴ روزه قره باغ که در ۶مهر۱۳۹۹ آغاز شد، نه تنها برای ارمنستان و آذربایجان بلکه نقطه عطفی در موازنه سیاسی و نظامی قدرت‌های منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای در گیر در قفقاز جنوبی بود، به ارتقای بیشتر ترکیه به عنوان یک قدرت منطقه‌ای کمک کرد، محدودیت‌هایی را برای نفوذ روسیه در قفقاز ایجاد و میزان علاقه واقعی ایالات متحده، اسرائیل و کشور‌های اتحادیه اروپا را در قفقاز نشان داد.