گزیده اخبار :

موفقیت یک داروی کره‌ای در درمان کووید۱۹

یک شرکت داروسازی کره‌ای نتایج اولین آزمایش‌های داروی خود را برای درمان ضد ویروسی کووید ۱۹ موفقیت‌آمیز گزارش کرد.
موفقیت یک داروی کره‌ای در درمان کووید۱۹

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین، پس از همه‌گیری کووید 19 که در حال حاضر به بزرگترین بحران عصر حاضر مبدل شده است، بسیاری از محققان با حمایت دولت‌ها درصدد یافتن دارویی جهت مداوای این بیماری مهلک که تاکنون جان هزاران نفر را در سراسر دنیا گرفته، برآمده‌اند.

اگرچه بسیاری از داروهای پیشنهادی تاثیرات چشمگیری در روند درمان بیماران مبتلا به کووید 19 داشته با این‌حال همچنان دارویی که صد در صد بتواند بیماران از این بیماری التیام بخشد، یافت نشده است.

در این راستا به گزارش روز سه‌شنبه پایگاه خبری ساینس، شرکت کره‌ای Celltrion ادعا می‌کند داروی ساخته که  قادر به کاهش ۱۰۰ برابری بار ویروسی (viral load) در مدل‌های حیوانی است. قرار است اولین آزمایش‌های انسانی این دارو در ماه ژوییه انجام شود.

تحقیقات برای ساخت این دارو با همکاری دانشکده پزشکی دانشگاه ملی چانگبوک در کره جنوبی صورت گرفته و ادعا می‌شود با درمان مبتنی بر آنتی‌بادی قادر به کاهش علائم بیماری از قبیل آبریزش بینی، سرفه و بدن‌درد است.

محققان در تلاش هستند علاوه بر درمان کووید، با استفاده از این روش داروهایی برای سندرم تنفسی خاورمیانه و آنفلوآنزا تولید کنند.

امتیاز 4.67/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه