شنبه، 27 شهريور، 1400 | Saturday 18th of September 2021
۱۱:۰۸
فناوری - کد خبر : 2852
دوشنبه، ۲۶ اسفند، ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۸

مهار کرونا توسط کره جنوبی با تکیه بر فناوری های پیشرفته

این پلتفرم به دولت کمک کرد تا به راحتی افرادی را که با فرد مبتلا در ارتباط بوده اند را شناسایی و مورد آزمایش قرار دهد

مهار کرونا توسط کره جنوبی با تکیه بر فناوری های پیشرفته


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین، کره جنوبی از جمله کشورهایی به شمار می رفت که پس از چین به عنوان مرکز شیوع کرونا دچار شرایط بحرانی شده بود. تعداد مبتلایان در کره جنوبی روز به روز افزایش پیدا می کرد، این کشور با تکیه بر فناوری های پیشرفته خود به مقابله با ویروس کرونا پرداخت. کره جنوبی دارای یک پلتفرم دیجیتال پیشرفته جهت استخراج داده های بزرگ به همراه هوش مصنوعی است، این کشور با بهره مندی از تجزیه و تحلیل داده های عظیم، سیستم های هشدار دهنده مبتنی بر هوش مصنوعی و روش های مشاهده موفق شده تا در مدت زمان کوتاهی بحران شیوع کرونا را تحت کنترل خود درآورد. پلتفرم مذکور اطلاعات تمامی شهروندان و اتباع خارجی در کره جنوبی را ذخیره و اطلاعات به دست آمده از دیگر سازمان های دولتی چون بیمارستان ها، اپراتورهای تلفن همراه و موسسات مالی را با آن ادغام می کند.


دولت کره جنوبی از تجزیه و تحلیل داده ها و اطلاعات بهره برد و با ترکیب آنها موفق به ایجاد بستری شد که به افراد دارای برنامه های مبتنی بر هوش مصنوعی منتقل شود. زمانی که تست کووید 19 شخصی مثبت می شود اطلاعات 2 هفته گذشته او مانند اطلاعات مسافرت، فعالیت ها و نقشه رفت و آمد وی به همه کسانی که در نزدیکی فرد مبتلا بوده اند ارسال می گردد. این پلتفرم به دولت کمک کرد تا به راحتی افرادی را که با فرد مبتلا در ارتباط بوده اند را شناسایی و مورد آزمایش قرار دهد، اجرای تمامی این مراحل توسط هوش مصنوعی تضمین می شود. خدمات اورژانسی، بیمارستان ها و آزمایشگاه های تست سیار همگی برای ارائه خدمت به آی تی و فناوری وابسته هستند، کره جنوبی تست کرونا را حتی در هنگام بازرسی خودرو از افراد می گیرد و جواب در چند دقیقه اعلام شده و درصورت مثبت بودن فرد مبتلا سریعا راهی مراکز درمانی می شود. اگر افراد مبتلا در یک ساختمان بزرگ زندگی کرده یا مشغول کار بوده باشند فورا یک تیم درمانی سیار راهی مکان مورد نظر شده و اقدامات پزشکی برای همه افراد ساکن انجام می شود.
 

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار فناوری
پربیننده‌ترین اخبار فناوری
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز شنبه، 27 شهريور، 1400
بیماری روانی ممکن است که یک تجربه شایع در زندگی باشد
حسین قلاب دوز
بیماری روانی ممکن است که یک تجربه شایع در زندگی باشد

طبق آزمایش های صورت گرفته افرادی که همواره از سلامت روانی برخوردار بودند، اکثرا مزایایی در بزرگسالی داشتند. این افراد به طور میانگین تحصیلات بهتر، شغل بهتر، روابط بهتر و هم چنین رضایت بیشتری نسبت به زندگی از افراد دیگر داشته اند.

افغانستان در کشاکش معامله با طالبان و افق مه آلود حکومت در کابل
شهریار نبوی
افغانستان در کشاکش معامله با طالبان و افق مه آلود حکومت در کابل

با توجه به اینکه مردم افغانستان طی دو دهه گذشته شرایط متفاوتی را تجربه کرده اند، اکنون انتظارت و توقعات و باورهای متفاوتی با دهه ۱۹۹۰ در آن جامعه مستقر است. برخورداری از آزادی های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اینترنت و ارتباطات، مصرف کالاهای خارجی، آزادی نسبی هنر و آموزش و نظایر آن، جامعه کاملا متفاوتی از دهه ۱۹۹۰ خلق نموده است.