شنبه، 11 آذر، 1402 | Saturday 2nd of December 2023
۰۱:۵۷
بین الملل - کد خبر : 4433
شنبه، ۲۴ خرداد، ۱۳۹۹ - ۶:۰۰

منطقه خودمختار سیاتل توسط ترامپ تهدید شد

رئیس‌جمهور آمریکا معترضانی را که بخش‌هایی از شهر «سیاتل» در ایالت واشنگتن را به تصرف خود درآورده‌اند، تهدید کرد.

منطقه خودمختار سیاتل توسط ترامپ تهدید شد

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ایران زمین،دونالد ترامپ،رئیس‌جمهور آمریکا گفته در صورتی که اشغال منطقه کپیتال هیل در شهر سیاتل ایالت واشنگتن ادامه پیدا کند او از نیروهای گارد ملی برای آزاد کردن این منطقه استفاده خواهد کرد.

معترضان آمریکایی بعد از چند روز ضد و خورد با نیروهای پلیس در منطقه کپیتال هیل، واقع در شهر سیاتل موفق شده‌اند اداره پلیس این شهر را تخلیه کرده و مناطقی در اطراف آن را به تصرف خود درآورند. معترضان این منطقه راخودمختار اعلام کرده‌اند.

ترامپ که با شبکه خبری فاکس‌نیوز مصاحبه می‌کرد گفت در صورتی که جی اینسلی، فرماندار واشنگتن کاری برای پس گرفتن این منطقه خودمختار از معترضان انجام ندهد او خودش دست به کار خواهد شد.

او گفت: «ما اجازه نمی‌دهیم این اتفاق در سیاتل بیفتد. اگر لازم باشد اقدام کنیم اقدام می‌کنیم.»

رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه گفت: اجازه بدهید فرماندار این کار را انجام بدهد- او گارد ملی فوق‌العاده‌ای دارد. می‌تواند این کار را انجام دهد. بالاخره این کار هر طور که باشد انجام خواهد شد.

دونالد ترامپ به خصوص از روز پنجشنبه با لحنی تند از فرماندار ایالت واشنگتن و شهردار سیاتل که هر دو از حزب دموکرات هستند انتقاد کرده است.

ترامپ پنجشنبه از معترضان به عنوان آنارشیست‌ها یا تروریست‌های داخلی یاد کرده و گفته که آنها شهر را گرفته‌اند در حالی که جی اینسلی فرماندار واشنگتن حتی از این موضوع خبر ندارد.

وی در ادامه تصریح کرد: فرماندار چپ‌گرای افراطی، جی اینسلی و شهردار سیاتل به حدی بازی خورده‌اند که کشور بزرگمان نمونه‌اش را قبلاْ ندیده است. همین حالا شهرتان را پس بگیرید. اگر این کار را انجام ندهید من این کار را می‌کنم. این، بازی نیست. باید فوراْ جلوی آنارشیست‌ها را گرفت. بجنبید.

رسانه‌های آمریکا نوشته‌اند جنبشی به نام کاپیتول‌هیل را آزاد کنید که این منطقه را خودمختار اعلام کرده فهرستی شامل ۳۰ مطالبه برای لغو خودمختاری منتشر کرده است.

در صدر این فهرست آمده این جنبش خواستار برچیده شدن کامل اداره پلیس و نظام قضایی در سیاتل است. دیگر مطالبات مطرح‌شده در این فهرست هم جزو خواسته‌های جنبش زندگی سیاهان اهمیت دارد است.

نهادینه‌شدن نژادپرستی در دستگاه قضائی و پلیس آمریکا در هفته‌های گذشته در پرتو قتل یک مرد سیاه‌پوست آمریکایی به نام جورج فلوید در کانون توجه و مباحثه عمومی قرار گرفته است.

پس از انتشار ویدئویی که قتل جورج فلوید در اثر رفتار خشونت‌آمیز یک افسر پلیس سفیدپوست را نشان می‌داد شهرهای بزرگ آمریکا به صحنه یکپارچه اعتراض تبدیل شده‌اند.

معترضان می‌گویند در حالی که احتمال وقوع جرم میان سفیدپوستان و سیاه‌پوستان تفاوت معناداری ندارد پلیس آمریکا با خشونت بیشتری نسبت به مظنونان سیاه‌پوست واکنش می‌دهد.

علاوه بر این، سیاه‌پوستان در دستگاه قضائی آمریکا هم با مجازات‌های سنگین‌تری نسبت به سفیدپوستان مواجه می‌شوند.

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار بین الملل
پربیننده‌ترین اخبار بین الملل
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز شنبه، 11 آذر، 1402
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد
تحلیلگر ایران زمین
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد

ربات Chat GPT این روزها سروصدای بسیاری به راه انداخته و بسیاری از علاقه‌مندان به این حوزه، هر روز مشغول چت کردن با رباتی هستند که با شما حرف می‌زند، راهنمایی‌تان می‌کند و حتی کارهایتان را با سرعتی باورنکردی انجام می‌دهد؛ آن هم تا حدی زیادی رایگان!