مقررات جدید درباره حمل اسلحه به مجلس نمایندگان مجلس آمریکا

نانسی پلوسی خواستار اعمال جریمه برای نمایندگانی شد که از بازرسی حمل اسلحه در ورودی‌های کنگره پیروی نمی‌کنند.
مقررات جدید درباره حمل اسلحه به مجلس نمایندگان مجلس آمریکا

به گزارش گروه پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین به نقل از خبرگزاری رویترز، نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در تاریخ ۲۴ دی اعلام کرد خواستار اعمال جریمه‌ای تا ۱۰ هزار دلار برای نمایندگانی خواهد شد که از بازرسی حمل اسلحه در ورودی‌های مجلس نمایندگان سرپیچی کنند.

پلوسی ادامه داد در روز ۲۱ ژانویه که مجلس نمایندگان دوباره تشکیل شود بر سر موضوع مرتبط با تغییر مقررات و اعمال جریمه بر نمایندگانی که از پروتکل‌های امنیتی سرپیچی کنند رای گیری خواهد شد. طبق این تغییرات در مقررات برای سرپیچی اول ۵۰۰۰ دلار و برای سرپیچی دوم ۱۰ هزار دلار پر نظر گرفته شده که از حقوق نمایندگان متخلف کسر خواهد شد.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا بیان کرد تعداد زیادی از نمایندگان حزب جمهوری‌خواه با سرپیچی از اقدامات احتیاطی و مبنایی که با هدف حفظ ایمنی اعضای کنگره ایجاد شده است با حمله لفظی به پلیس ساختمان کنگره  به پلیس کنگره اهانت کرده‌اند.

این خواسته ناسی پلوسی در حالی ارائه شد که لورن بوبرت، نماینده تازه منتخب مجلس نمایندگان آمریکا که عضو حزب جمهوری‌خواه است اعلام کرد کلت کمری خود را زمان کار در ساختمان کنگره همراه خواهد داشت. زمان که وی از دستگاه فلزیاب عبور کرد صدای هشدار بلند شد، اما او از جستجوی کیف خود پیش از ورود به کنگره ممانعت کرد. در پی این اتفاق در پیامی در توئیتر نسبت به مقررات جدید معترض شد.

روز سه شنبه فلزیاب‌هایی در ورودی‌های صحن مجلس نمایندگان نصب شد، اما چند عضو مجلس نمایندگان آمریکا با صدای بلند به پلیس ساختمان کنگره نسبت به استفاده از آن‌ها اعتراض و از کنار آن عبور کردند.

امتیاز 5/5

دیدگاه کاربران

اعداد وارد شده صحیح نمی باشد
ثبت دیدگاه