سه شنبه، 11 بهمن، 1401 | Tuesday 31st of January 2023
۰۶:۳۴
سیاست - کد خبر : 244
سه شنبه، ۱۲ شهريور، ۱۳۹۸ - ۸:۰۰

مقاومت داخلی و دیپلماسی فعال

بدون مقاومت داخلی راه به جایی نمی بریم و بدون دیپلماسی فعال هم مسیر و راه ما دشوار خواهد بود

مقاومت داخلی و دیپلماسی فعال

حسن روحانی رئیس جمهور ایران برای دفاع از وزرای پیشنهادی آموزش و پرورش و میراث فرهنگی و گردشگری به مجلس رفت.رئیس جمهور هفته گذشته علی اصغر مونسان را به سمت وزارت میراث فرهنگی و گردشگری و حاجی میرزایی را به عنوان وزیر آموزش و پرورش به مجلس معرفی کرد و امروز برای دفاع از این دو وزیر پیشنهادی راهی مجلس شد.

حسن روحانی اظهار داشت که استراتژی ما بر دو پایه مقاومت داخلی و دیپلماسی فعال پایه گذاری شده است؛ گفت:

بدون مقاومت داخلی راه به جایی نمی بریم و بدون دیپلماسی فعال هم مسیر و راه ما دشوار خواهد بود؛ بنابراین پایه اصلی استراتژی ما این بود که ملت ما روی پای خود بایستد.

رئیس جمهور در آغاز سخنان خود در صحن مجلس شورای اسلامی ایام سوگواری و شهادت حضرت امام حسین (ع) را به ملت ایران تسلیت گفت. رئیس جمهور با بیان این که شرایط امروز کشور سخت و پیچیده ای است و نیاز به نقش آفرینی ویژه از سوی مجلس شورای اسلامی، دولت، قوه قضاییه و سایر ارکان کشور دارد گفت:

 به یاد ندارم که هیچ کشوری در تاریخ دهه های گذشته همانند ایران امروز در فشار اقتصادی بی حد و حصر، حداکثری استکبار جهانی و دشمنان مرز و بوم قرار گرفته باشد.

روحانی در ادامه افزود : طرحی بر این بود که در ۱۶ ماه پیش با تحریم شدیدی که علیه جمهوری اسلامی ایران اعلام و اجرا می شود، حداکثر کشور ۶ ماه بیشتر نتواند تاب آوری داشته باشد و اگر به تاریخ کشورهای دیگر مراجعه کنیم با چنین تحریمی که از تحریم صادرات نفت و سایر موارد گرفته تا تحریم شدید بانکی و تا تحریم کشتی رانی و بیمه و سایر تحریم هایی که امروز با آن مواجه ایم، هیچ کشور معمولی نمی توانست ۶ ماه تحمل کند.

رئیس جمهور امروز نگاه دنیا را نسبت به ایران بعد از گذشت ۱۶ ماه مقاومت متفاوت ارزیابی کرد و گفت : حتی نگاه آمریکا نسبت به ملت ایران عوض شده است. آنها به این نتیجه رسیده اند که با فشار حداکثری نمی توانند ملت ایران را به زانو درآورند. این که آن همه پیغام و پسغام با واسطه با سراسر جهان امروز مشاهده می می کنیم به خاطر همین یاسی است که بر نقشه دشمن و افکار دشمن مستولی شده است.

 

 

 
ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار سیاست
پربیننده‌ترین اخبار سیاست
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز سه شنبه، 11 بهمن، 1401