يكشنبه، 10 مهر، 1401 | Sunday 2nd of October 2022
۲۰:۳۸
فرهنگ و هنر - کد خبر : 412
پنجشنبه، ۲۸ شهريور، ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰

معرفی اعضای جدید شورای عالی میراث فرهنگی و گردشگری

حسن روحانی در تازه ترین انتصابات خویش، با امضای حکم اعضای حقیقی دوره جدید شورای عالی میراث فرهنگی و گردشگری ایشان را برای این سمت برگزید.

معرفی اعضای جدید شورای عالی میراث فرهنگی و گردشگری

حسن روحانی در تازه ترین انتصابات خویش، با امضای حکم اعضای حقیقی دوره جدید شورای عالی میراث فرهنگی و گردشگری، ایشان را برای این سمت برگزید.

به گزارش ایران زمین، رییس جمهور طی حکمی اعضای حقیقی دوره جدید شورای عالی میراث فرهنگی و گردشگری را برگزید و بر این اساس، محمدحسین ایمانی خوشخو، سید محمدصادق خرازی و غلامحسین شافعی اعضای جدید این شورا هستند.

انتخاب اعضای شورای عالی میراث فرهنگی و گردشگری به خودی خود جز نام اعضا، خبر تازه ای نیست و در این میان آن چه اهمیت دارد، انتخاب سه عضو برای حضور در شورا به عنوان کارشناس خبره هستند و در اینجا باید اشاره کنیم که این نام ها یکی نام فرهنگی، دیگری سیاستمدار و سومی بازرگان هستند.

سید محمدصادق خرازی سفیر سابق و معاون نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد و سفیر  سابق ایران در فرانسه  و مشاور ارشد دولت وقت محمد خاتمی بوده‌است و هم اکنون دبیرکل حزب ندای ایرانیان و مدیرمسئول سایت دیپلماسی ایرانی است.

وی در سال‌های گذشته عضو شورای راهبردی امور بین الملل سینمای ایران، شورای بین المللی دانشگاه تهران، کمیسیون فرهنگی یونسکو، کمیته سیاسی شورای عالی امنیت ملی، شورای عالی سازمان اسناد ملی ایران، شورای سیاست گذاری مرکز گفت وگوی تمدن ها در تهران و عضو شورای سیاست گذاری مرکز گفت وگوی تمدن ها در ژنو بوده است.

محمدحسین ایمانی خوشخو دارای مدرک دکتری گردشگری، اقتصاد گردشگری‌اش را از دانشگاه منچستر انگلستان است که تا سال ۱۳۸۹ معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور هنری بوده است.

ایمانی خوشخو هم اکنون رئیس پارک ملی علوم، فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی و رئیس انجمن علمی گردشگری ایران است، در کارنامه اش دبیری شورای فرهنگ عمومی کشور و معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی، رئیس کمیته برنامه‌ریزی گردشگری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مدیر مسئولی خبرگزاری علم و فرهنگ به چشم می خورد.

عضویت شورای تخصصی گروه آموزشی گردشگری و مدیر گروه مدیریت گردشگری مقطع، عضویت شورای راهبردی و سیاستگذاری تهیه و تدوین برنامه جامع توسعه ملی گردشگری کشور از دیگر فعالیت های اوست.

غلامحسین شافعی نام دیگر این لیست است که بیشتر به بازرگانی شهره است و  واسطه‌ ریاست اتاق بازرگانی ایران، عضو شورای پول و اعتبار، شورای اقتصاد کشور و هیئت واگذاری، رئیس شورای ملی زعفران و رئیس اتاق بازرگانی و صنعت اکو در زمره بازرگانان و تجار قرار گرفته است.

 

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار فرهنگ و هنر
پربیننده‌ترین اخبار فرهنگ و هنر
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز يكشنبه، 10 مهر، 1401
داستان تشکیل حزبی که جمهوری اسلامی را به قدرت رساند
تحلیلگر ایران زمین
داستان تشکیل حزبی که جمهوری اسلامی را به قدرت رساند

شهید باهنر معتقد است افزایش آزادی حاصل از انقلاب و کار حزبی قوی راست‌ها و چپ‌ها، روحانیون ارشد و عالیرتبه را به فکر ایجاد یک حزب متمرکز اسلامی انداخت و اینگونه بود که حزب جمهوری اسلامی در روز 29 بهمن 1357 تشکیل شد.

معادله چندمجهولی حمله به سلمان رشدی و برجام/ دست های پشت پرده فعال شده اند/ سیاست داریوش به ما چه می گوید؟
تحلیلگر ایران زمین
معادله چندمجهولی حمله به سلمان رشدی و برجام/ دست های پشت پرده فعال شده اند/ سیاست داریوش به ما چه می گوید؟

سیاستی که توسط مخالفان برجام پیش گرفته شده سیاستی تاریخی و مرموز است که پیش از این بارها به کار رفته و می‌توان نام آن را «سندرم داریوش» گذاشت. سندرمی که ردپای آن در حمله به سلمان رشدی هم دیده می‌شود.