جمعه، 7 بهمن، 1401 | Friday 27th of January 2023
۲۱:۵۵
سیاست - کد خبر : 709
پنجشنبه، ۱۸ مهر، ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰

مشاور ارشد اردوغان اظهار داشت که منظور ترامپ را متوجه نشدیم

گلنور آیبت، مشاور ارشد رئیس جمهور ترکیه در مصاحبه با تلویزیون سی سی ان در خصوص نیروهای مسلح ترکیه و عملیات چشمه ی صلح، نیروهای داعش و کردهای مستقر در منطقه، گفت:ترامپ و اردوغان در تاریخ 13 نوامبر در واشنگتن باهم ملاقات و گفتگو خواهند کرد

مشاور ارشد اردوغان اظهار داشت که منظور ترامپ را متوجه نشدیم

 با آمریکا در خصوص عملیات چشمه ی صلح، توافق کامل داریم.

گلنور آیبت، مشاور ارشد رئیس جمهور ترکیه در مصاحبه با تلویزیون سی ان ان در خصوص نیروهای مسلح ترکیه و عملیات چشمه ی صلح، نیروهای داعش و کردهای مستقر در منطقه، گفت:

ترامپ و اردوغان در تاریخ 13 نوامبر در واشنگتن باهم ملاقات و گفتگو خواهند کرد که هر چند محور آن عملیات نظامی اخیر ترکیه است ولی در مورد مسائل مهمی مثل مبارزه با داعش هم به بحث و تبادل نظر خواهند پرداخت.

وی افزود: در خصوص قواعد و اصول این عملیات به توافق کامل رسیده ایم. در دیدار دورئیس جمهور، اهداف مشترکی مانند مبارزه با داعش و وظایف و مسئولیت جامعه بین المللی مورد بحث و گفنگو قرار خواهند گرفت.

مشاورارشد اردوغان در ادامه بیان داشت : در خصوص وضعیت تروریستهای داعش که دارای ملیت های اروپایی هستند، با آمریکا همفکر هستیم و در این مورد به توافق رسیده ایم. 

چند ماه قبل از شروع عملیات، در مورد نحوه کنترل و نگهداری از اسرای داعشی که در اردوگاهی در شرق فرات هستند، با آمریکایی ها گفتگو کردیم و این موضوع نیز مورد بررسی ترامپ و اردغان قرار خواهد گرفت، .

گلنور آیبت با تاکید بر اینکه ترامپ از شعاع عملیات چشمه ی صلح و اهداف مد نظر ترکیه آگاهی کامل دارد، افزود: منظور وی از گفتن ترکیه نباید از حد و حدودش خارج شود را متوجه نشدیم.

ترامپ از شعاع عملیات چشمه ی صلح و اهداف مد نظر ترکیه آگاهی کامل دارد و از ابتدا برای خروج نیروهای آمریکایی مستقر در این منطقه تلاش کرد.

 

 
ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار سیاست
پربیننده‌ترین اخبار سیاست
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز جمعه، 7 بهمن، 1401