چهارشنبه، 31 شهريور، 1400 | Wednesday 22nd of September 2021
۰۲:۳۹
مانورها و رزمایش ها - کد خبر : 11852
يكشنبه، ۳۱ مرداد، ۱۴۰۰ - ۰۲:۳۹

مسابقات بین المللی نظامی (روسیه ۲۰۲۱)

این مسابقات در چهار حوزه دریایی، هوایی، زمینی و پدافند هوایی در ۱۵ کشور در سطح دنیا برگزار می‌شود که جمهوری اسلامی ایران یکی از کشورهای میزبان است و سه رشته را با حدود ۳۹۰ نفر میزبانی می‌کند.

مسابقات بین المللی نظامی (روسیه ۲۰۲۱)

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین،  مسابقات بین المللی نظامی ( روسیه ۲۰۲۱) از فردا به مدت ۱۲ روز برگزار خواهد شد.

امیر سرتیپ علیرضا شیخ معاون تربیت و آموزش ارتش جمهوری اسلامی ایران، دیروز(30 مرداد) در نشست تشریح مسابقات بین المللی نظامی ۱۴۰۰ ( روسیه ۲۰۲۱) تصریح کرد: روسیه در سال ۱۳۹۵ تصمیم گرفت مسابقاتی در منطقه تحت عنوان مسابقات نظامی ارتش های جهان برگزار کند و این مسابقات در رشته‌های مختلفی با رویکرد ترکیب تکنیک و تاکتیک و به‌کارگیری آخرین دستاوردهای دفاعی متناسب با تهدیدات منطقه‌ای و محیطی پایه ریزی شد.

امیر سرتیپ علیرضا شیخ افزود: امسال (2021م-1400هـ.ش)، بنا شد ۱۳ تیم از نیروهای مسلح که می‌توانند بر روی سکو بروند، در این مسابقات شرکت کنند که سپاه پاسداران با ۴ تیم، نیروی انتظامی با ۳ تیم و ارتش جمهوری اسلامی ایران با ۶ تیم وارد مسابقات شد که سه تیم میزبان است و ۳ تیم را به کشورهای مختلف نیرو اعزام کرده است.

معاون تربیت و آموزش ارتش ادامه داد: این مسابقات در چهار حوزه دریایی، هوایی، زمینی و پدافند هوایی در ۱۵ کشور در سطح دنیا برگزار می‌شود که جمهوری اسلامی ایران یکی از کشورهای میزبان است و سه رشته را با حدود ۳۹۰ نفر میزبانی می‌کند.

سرتیپ علیرضا شیخ در مورد اهداف جمهوری اسلامی ایران از شرکت در این مسابقات گفت: هدف این مسابقات با ترکیب هنرمندانه دانش و تخصص و مهارت در عرصه‌های تکنیکی‌ و تاکتیکی نیروهای مسلح در برابر مسائل دفاعی روز با اشتراک بین کشورهای دیگر است  که بتوانیم سطح  امکانات و توانمندی‌های خود را در مسائل دفاعی محک بزنیم و مشخص کنیم.

وی افزود: در طول چهار سال گذشته در مسابقات شرکت کردیم بسیاری از روش‌ها و زیر ساخت‌های آموزشی را تغییر دادیم. چون این مسابقات عرصه پاسخگویی تکنیک‌ها و تاکتیکها به تهدیدات روز و متناسب با تسلیحات و تجهیزات موجود است. لذا برای این که با بقیه کشورها در یک سطح قرار بگیریم و داشته‌ها و مهارتها و دانش تخصصی  خود را در این آوردگاه به نمایش و رقابت بگذاریم و به چالش بکشیم این مسابقات برای ما بسیار حائز اهمیت است.

معاون تربیت و آموزش ارتش جمهوری اسلامی، با بیان این که نیروهای مسلح امسال با ۱۳ تیم در مسابقات شرکت کردند، تصریح کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران در سه رشته غواصی عمق، جام دریا و اربابان سلاح مسئولیت میزبانی پنج کشور را در اصفهان به عهده دارد و در رشته‌های پهپاد، اربابان آتش و ستاره قطبی، تکاوران تیپ ۶۵ به همراه گروه پهپادی ارتش به علاوه چیره دستان آتش خمپاره به مسابقات اعزام شدند.

امیر سرتیپ علیرضا شیخ افزود: آغاز رسمی مسابقات  ۲۰۲۱ روسیه در رشته اربابان سلاح از فردا در اصفهان می باشد. همچنین از فردا رشته غواصی عمق در بندر کنارک و در شهر کنارک برگزار می‌شود که چهار کشور را میزبان هستیم و یک کشور هم به عنوان ناظر به آنها اضافه خواهد شد. 

سرتیپ شیخ در ادامه گفت: رشته بعدی جام دریا است که در بندر انزلی برگزار خواهد شد و در ۲ شهریور افتتاحیه این مسابقات خواهد بود. فرمانده نیروی دریایی روسیه و جانشین او به عنوان مهمان ویژه دعوت شدند که در برنامه افتتاحیه حضور دارند.

معاون تربیت و آموزش ارتش در پایان تصریح کرد: ما از کشوری به صورت مستقل دعوت به عمل نمی‌آوریم بلکه در سایت مسابقات عنوان تمامی رشته‌ها موجود است که هر کشوری برای هر رشته‌ای اعلام آمادگی کند ما وظیفه داریم برای آن کشور کارت دعوت صادر کنیم.

امیر سرتیپ علیرضا شیخ با بیان اینکه این مسابقات از فردا به مدت ۱۲ روز برگزار خواهد شد، افزود: امیدواریم در سال‌های آتی به عنوان قطب برگزاری این مسابقات در منطقه باشیم و اختتامیه مسابقات این دوره نیز در روزهای ۱۵ و ۱۶ شهریور برگزار می‌شود.

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار مانورها و رزمایش ها
پربیننده‌ترین اخبار مانورها و رزمایش ها
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز چهارشنبه، 31 شهريور، 1400
بیماری روانی ممکن است که یک تجربه شایع در زندگی باشد
حسین قلاب دوز
بیماری روانی ممکن است که یک تجربه شایع در زندگی باشد

طبق آزمایش های صورت گرفته افرادی که همواره از سلامت روانی برخوردار بودند، اکثرا مزایایی در بزرگسالی داشتند. این افراد به طور میانگین تحصیلات بهتر، شغل بهتر، روابط بهتر و هم چنین رضایت بیشتری نسبت به زندگی از افراد دیگر داشته اند.