گزیده اخبار :

مراکز ارائه خدمات کالاهای سلامت در نوروز تعطیل نشوند

فرمانده عملیات مدیریت کرونا در کلانشهر تهران، خواستار عدم تعطیلی مشاغل مرتبط با سلامت تا اطلاع ثانوی و به ویژه در ایام نوروز و برخورد قانونی با خاطی ها شد.

مراکز ارائه خدمات کالاهای سلامت در نوروز تعطیل نشوند

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین، همواره در نوروز و تعطیلاتی که به همراه دارد، بیشتر مشاغل تعطیل می‌شوند یا ساعات کاری خود را تقلیل می‌دهند. این در حالی‌است که این روزها جامعه جهانی با کووید_19 دست به گریبان است و نیاز مردم به برخی اقلام در طول تعطیلات جنبه ضروری دارد. به همین دلیل، تعطیلی برخی از مشاغل که شاهرگ حیاتی رفع نیازهای بهداشتی مردم هستند، می‌تواند موجب خسران شود.

در همین راستا، علیرضا زالی، در نامه‌ای به مسئولان مربوطه از جمله رئیس سازمان غذا و دارو و اتحادیه‌های مرتبط خواستار فعالیت بدون تعطیلی برخی از مشاغل در ایام نوروز شد. او علت این درخواست را پیشگیری از شیوع کرونا اعلام کرد.

در بخشی از این نامه آمده است: به منظور پیشگیری از شیوع و گسترش بیماری کرونا و حفظ سلامت مردم و هم میهنان و بنا به مصوبه شورای فرماندهی عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران خواهشمند است ترتیبی اتخاذ فرمائید تا تمامی مشاغل مربوطه تا اطلاع ثانوی و در ایام نوروز با تمام ظرفیت و بدون تعطیلی و یا انبارگردانی فعالیت داشته باشند و در صورت تخطی در ارائه خدمات به مراجع ذی صلاح قانونی معرفی گردند.

۱_ تمامی تولید کنندگان و وارد کنندگان و توزیع کنندگان اقلام و لوازم بهداشتی

۲- تمامی تولیدکنندگان و وارد کنندگان و توزیع کنندگان اقلام و لوازم شوینده و پاک کننده

۳- تمامی تولیدکنندگان و وارد کنندگان و توزیع کنندگان اقلام و لوازم حفاظتی مانند ماسک، گان کاور کفش و غیره

۴- تمامی تولیدکنندگان و وارد کنندگان و توزیع کنندگان اقلام و لوازم سرمایه‌ای و مصرفی مورد مصرف بیمارستان‌های کشور به ویژه بخش‌های ICU، دیالیز، قلب و بخش‌های مرتبط

۵- تمامی تولیدکنندگان و وارد کنندگان و توزیع کنندگان مواد اولیه دارویی جهت مصرف در بیماران کرونایی و بیماری‌های مرتبط

۶- تمامی شرکت پخش دارویی فعال در بخش‌های خصوصی از تأمین اجتماعی و نهادهای عمومی غیر دولتی

۷- تمامی داروخانه‌های مستقر در تهران

امتیاز 3.35/5

دیدگاه کاربران

اعداد وارد شده صحیح نمی باشد
ثبت دیدگاه