گزیده اخبار :

مخالفت روسیه با تمدید یا بازگشت تحریم‌های تهران

روسیه با تمدید یا بازگشت تحریم‌های تهران مخالفت خواهد کرد
مخالفت روسیه با تمدید یا بازگشت تحریم‌های تهران

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ایران زمین،با توجه به اظهارات اخیر سفیر روسیه در سازمان ملل متحد که نشان می‌دهد دولت او با اقدامات ایالات متحده برای تمدید تحریم‌های بین‌المللی منع تجارت جنگ‌افزار و سلاح با ایران و بازگشت تحریم‌های بین‌المللی علیه تهران، مخالفت خواهد کرد.

واسیلی نبنزیا،سفیر روسیه در سازمان ملل،در جریان یک کنفرانس ویدئویی روز گذشته ضمن انتقاد از تلاش‌های تازه واشینگتن،گفته تحریم‌های تسلیحاتی علیه جمهوری اسلامی در اکتبر (مهر ماه) به پایان می‌رسد؛ برای ما مسئله روشن است... من هیچ دلیلی نمی‌بینم چرا باید تحریم تسلیحاتی علیه ایران وضع شود.

این اظهارات دو روز پس از آن مطرح می‌شود که مورگان اورتگاس،سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، تاکید کرد از همه گزینه‌های دیپلماتیک استفاده می‌کنیم تا مطمئن شویم که تحریم تسلیحاتی ایران تمدید خواهد شد.

بر اساس قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل که سال ۱۳۹۴ در پیوند با توافق هسته‌ای صادر شد، دادوستد تسلیحاتی با ایران به مدت پنج سال ممنوع است. این تحریم‌ها مهرماه امسال پایان خواهد یافت.

دولت دونالد ترامپ دو سال پیش از برجام خارج شد. اقدامی که با انتقاد تمامی دیگر امضاءکنندگان برجام همراه شد. اما دولت ترامپ بر این عقیده است که توافق صورت‌گرفته در دولت باراک اوباما «فاجعه‌بار» و محدود بود.

امتیاز 3.35/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه