محمد جواد ظریف: از آنتونیو گوترش خواستم تا به تحریم ها توجهی نکنند

محمد جواد طریف با ارسال نامه ای به آتونیو گوترش، از وی خواست تا سازمان ملل متحد و کشورهای عضو آن به تحریم های اعمال شده توسط آمریکا توجهی نکنند.
محمد جواد ظریف: از آنتونیو گوترش خواستم تا به تحریم ها توجهی نکنند

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین به نقل از ایرنا، وزیر امور خارجه ایران طی نامه ای از دبیر کل سازمان ملل متحد خواست تا این سازمان و کشورهای عضو آن به تحریم های اعمال شده توسط آمریکا علیه ایران با توجه به شرایط بحرانی که بدلیل شیوع ویروس کووید-19 ایجاد شده، توجهی نکنند.

محمد جواد ظریف در توئیتی که جمعه شب در توئیتر منتشر کرد، از ارسال نامه ای به آنتونیو گوترش خبرداد. وی طی این نامه از دبیرکل سازمان ملل متحد خواسته تا وی و این سازمان در جهت رفع تحریم های غیرانسانی علیه ایران اقدام کنند.

وزیر امورخارجه کشورمان در این نامه نوشته که باید در نظر داشته باشیم که ویروس ها بین انسان ها تمایزی قائل نمی شوند وبا انسان ها نیز نباید در مبارزه با ویروس تبعیض امیز رفتار شود. در شرایطی که ویروس کووید-19 در حال تحمیل خسارات گسترده و سنگینی به کشورمان است، باید تحریم ها برداشته شوند تا بتوانیم با این ویروس مقابله کنیم.

محمد جواد ظریف همچنین از درخواست بانک مرکزی ایران از صندوق بین المللی پول برای استفاده از ابزار سریع مالی در جهت مبارزه با ویروس کووید-19 خبرداد. قبلا وزارت خزانه داری آمریکا ادعا کرده بود که تحریم‌های این کشور، مانع رسیدن منابع مالی به ایران برای مبارزه و مقابله با ویروس کرونا نمی‌شود. اما سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران تأکید کرد: آمریکایی‌ها عملاً راه را بسته‌اند و تاکنون اجازه نداده‌اند منابع مالی ما در دیگر کشورها وارد کانال سوئیس شوند.

 

امتیاز 3.93/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه