متهمان پرونده ویلموتس صلاحیت شرکت در انتخابات فدراسیون فوتبال را ندارند

آن ها ابتدا باید پاسخگوی پرونده شان باشند، بعد ادعا کنند که می خواهند 4 سال دیگر دوباره در فدراسیون حکمرانی کنند.
متهمان پرونده ویلموتس صلاحیت شرکت در انتخابات فدراسیون فوتبال را ندارند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین، ثبت نام انتخابات فدراسیون فوتبال برگزار شد و کاندیدا های داوطلب برای پست ریاست، هیئت رئیسه و کارشناس مشخص شدند. اما در این میان برخی از افرادی که در پرونده غرامت 6 میلیون یورویی سرمربی سابق تیم ملی متهم شناخته شده بودند هم به عنوان کاندید ثبت نام کردند.

در همین زمینه، سید احسان قاضی زاده هاشمی عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با توجه به در پیش بودن انتخابات فدراسیون فوتبال، کسانی که در پرونده ویلموتس دخیل بوده و متهم هستند صلاحیت حضور دوباره در انتخابات فدراسیون را ندارند. آن ها ابتدا باید پاسخگوی پرونده شان باشند، بعد ادعا کنند که می خواهند 4 سال دیگر دوباره در فدراسیون حکمرانی کنند.

بعضی از متهمان پرونده ویلموتس از انتخابات کنار کشیدند


قاضی زاده در ادامه گفت: منظور من همان 8 نفری است که در پرونده ویلموتس دخیل بودند البته برخی از آن ها با کمال احترام از انتخابات کنار کشیدند اما بعضی دیگر کاندیدا هستند. در بحث تعیین صلاحیت این افراد، ابتدا باید قوانین فدراسیون جمهوری اسلامی بر فدراسیون حاکم باشد و آن ها براساس اساسنامه و قانون فعالیت کنند که مرجع صدور صلاحیت ها هم تعیین شده است.

عضو فراکسیون ورزش درباره اینکه اگر صلاحیت این افراد برای حضور در انتخابات فدراسیون فوتبال تائیده شد، چه اتفاقی می افتد، گفت:

ما در این صورت از دستگاه های نظارتی سوال می کنیم که چطور پرونده ای مثل ویلموتس که این همه خسارت به بار آورد را در رسیدگی هایشان نادیده گرفتند. در اینجا دیگر دستگاه های نظارتی پاسخگو هستند نه آقایانی که در فدراسیون یا وزارت ورزش حضور دارند، چون مرجع اعلام صلاحیت ها مشخص است.

وی همچنین درباره طرح ابهاماتی پیرامون پرداخت طلب ویلموتس به شستا به صورت ریالی اظهار داشت: دستگاه های نظارتی در این باره ورود کردند، طلب 2 میلیون یورویی ویلموتس به صورت ارزی و از جانب پتروشیمی فناوران پرداخت شده و پرداخت ریالی نبوده است. در این باره دیوان محاسبات و سازمان بازرسی ورود کرده و پیگیر هستند تا حقوق کارگران و جامعه کارگری تضییع نشود.

 

امتیاز 4.43/5

دیدگاه کاربران

اعداد وارد شده صحیح نمی باشد
ثبت دیدگاه