سه شنبه، 18 بهمن، 1401 | Tuesday 7th of February 2023
۰۴:۱۳
فوتبال و فوتسال - کد خبر : 16964
چهارشنبه، ۰۷ دي، ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۰

بررسی ماجرای عجیب علی دایی ، همسر ، فرزند و پرواز به دبی

پرواز ناتمام همسر و فرزند علی دایی به سمت دبی معمایی بود که همچنان حل نشده است و بسیاری نسبت به این موضوع واکنش نشان داده اند ، پاسخ قانع کننده ای نیز از سوی مسئولین مربوطه به این ماجرای عجیب داده نشده است.

بررسی ماجرای عجیب علی دایی ، همسر ، فرزند و پرواز به دبی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین ، همچنان موضوع برگشت پرواز ماهان از دبی بخاطر وجود همسر و فرزند علی دایی در آن هواپیمایی بی جواب مانده. پرواز نا تمام خانواده علی دایی که در حال حرکت به سمت دبی بود و بعد از رسیدن به آسمان دبی و قبل از نشستن در فرودگاه این شهر اقدام به بازگشت کرد و به سمت کیش حرکت کرد و در این جزیره خانواده علی دایی را از هواپیما پیاده کرده و دوباره به سمت دبی پرواز کرد، آنقدر بازتاب گسترده ای داشته که حتی رسانه های خارجی و برخی چهره های سرشناس فوتبالی دنیا نسبت به آن واکنش نشان دادند.

 

واکنش علی دایی به پرواز ناتمام همسر و دخترش به دوبی!

علی دایی در رابطه با شایعه بازداشت همسر و دخترش  این چنین گفت:

"همسر و دخترم امروز از فرودگاه امام خمینی سوار هواپیما شدند تا به دوبی بروند اما پرواز را از دوبی برگرداندند و در کیش به زمین نشاندند و دختر و همسر من را از پیاده کرده‌اند اما بازداشت نشدند،الان هم پیگیر کارهای آنها هستم تا از کیش به تهران برگردند

اگر ممنوع‌الخروج بودند که باید سیستم پلیس گذرنامه نشان می‌داد. هیچ‌کس هم درباره این موضوع به من جوابی نداده است. واقعا نمی‌دانم دلیل این کارها چیست؟ آیا می‌خواستند تروریست بازداشت کنند؟ همسرم و دخترم برای یک سفر چند روزه قرار بود به دوبی بروند و برگردند. حتی دوشنبه هفته آینده زمان پرواز برگشت آنها بود.

آنها کاملا قانونی از محل بررسی پاسپورت عبور کرده‌اند و سوار هواپیما شده‌اند اما از دوبی این‌ همه مسافر را برگرداندند تا همسر و دختر من را پیاده کنند. اگر مشکلی بوده چرا آنها را بازداشت نکردند؟ اگر مشکلی نیست چرا آنها را برگردانده‌اند"

 

شایعه ای در رابطه با علت ممانعت خروج همسر و دختر علی دایی از کشور که توسط یک خبرگزاری معتبر به قوه قضاییه نسبت داده شد

در پی ممانعت نسبت به خروج همسر و دختر علی دایی از کشور، به دلیل اقدامات اخیر خانواده علی دایی «صاحب یک گالری بزرگ طلا و جواهر» در همراه بودن با گروه‌های ضد انقلاب و اغتشاشگران و دعوت مردم و اهل کسبه به اعتصاب، همسر علی دایی بعد از این اتفاق متعهد شده بود اگر بنا به هر دلیلی قصد خروج از کشور را دارد باید نهادهای ذیربط را از تصمیم خود مطلع کند.

بر همین اساس، پس از مطلع شدن بابت حضور خانواده علی دایی از سوی نهادهای مربوطه که هواپیما حامل همسر علی دایی می باشد ، با هماهنگی صورت گرفته پرواز مورد نظر در فرودگاه کیش فرود آمده و همسر و دختر علی دایی با نهای احترام از هواپیما خارج شدند .

ادعای بازداشت همسر و دختر علی دایی بعد از این ماجرا صحت ندارد و تنها از خروج آنها از کشور ممانعت به عمل آمده است.

 

از سوی دیگر خبرگزاری میزان نوشت ، مرکز رسانه قوه قضائیه اطلاعیه ‌ای در مورد خانواده علی دایی در رابطه با ماجرای پروز آنها صادر نکرده است

چندی پیش خبری به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه با موضوع ماجرای ممنوع‌ الخروجی خانواده علی دایی در سوشال مدیا منتشر شد.

مرکز رسانه قوه قضائیه هیچ اطلاعیه‌ ای در رابطه با این موضوع  صادر نکرده است و خبرگزاری رسمی قوه قضاییه میزان نیز که بیشتر اخبار و اطلاعیه‌های رسمی دستگاه قضا را منتشر می‌کند نیز چنین خبری روی خروجی خود قرار نداده است. و به هیچ وجه این مطلب را تایید نکرده است.

شب گذشته خبرگزاری ایرنا خبری به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه منتشر کرده بود و بنظر می رسد اطلاعیه مربوط به قوه قضاییه را رسانه ها به نقل از ایرنا این خبر را منتشر کرده اند.

 

از سوی دیگر بخاطر انجام این کار از سوی هواپیمایی ماهان ، کارزاری در فضای مجازی به راه افتاد که مردم هواپیمای ماهان را تحریم کرده و تصمیم گرفتند از این ایرلاین جهت سفر ، استفاده نکنند. هواپیمایی ماهان نیز نسبت به این اقدام کاربران سوشال مدیا واکنش نشان داد.

اظهار نظر سخنگوی هواپیمایی ماهان در رابطه با این موضوع

امیرحسین ذوالانواری مدیر روابط عمومی ماهان گفت:

این اتفاق اصلا به ماهان ارتباطی ندارد که بخواهیم جوابی دراین رابطه به کسی بدهیم ، چرا که موضوع امنیتی بود ، اطلاعات اشتباه به رسانه ها داده شده ، هواپیما اصلا دوبی نرفته که بخواهد برگردد. هواپیما از تهران عازم دوبی بوده و قبل از خروج از مرزهای هوایی کشور در جزیره کیش نشسته است و ماجرای برگرداندن هواپیما دروغ است.

تاکید می‌کنم، این دستور از سمت مقام قضایی و امنیتی بوده و اصلا به ما ربطی ندارد و ما فقط طبق دستور قضایی عمل کردیم. هر ایرلاین دیگری هم بود موظف بود این کار را انجام دهد. اگر قرار باشد سازمانی در این رابطه جوابگو باشد، این سازمان هواپیمایی کشور است  و همینطور نهاد‌های بالادستی کشور که باید این موضوع را کامل برای شخص مسافر ، اصحاب رسانه و مردم روشن کند. ما ملزم بودیم کاری که از ما خواسته شده بود را انجام دهیم و انجام دادیم.

این دستور قضایی به سرعت از طریق امنیت فرودگاه به دست برج مراقبت رسیده است  و برج مراقبت خلبان را وادار می‌کند که در اولین فرودگاه بنشیند و خلبان چاره ای جز عمل کردن به این دستور را نداشته است. به ماهان هیچ ربطی ندارد و این بحث هوانوردی، فنی و عملیاتی است و به ایرلاین هیچ ارتباطی ندارد.

 

علی دایی در گفت و گو با خبرگزاری تابناک ، به برخی سوالات جواب داد که جواب سوال آخر هم در نوع خودش جالب بود:

موضوع پیاده کردن همسر و دخترتان از هواپیمای ماهان که عازم دوبی بود، باعث بروز حرف و حدیث‌های بسیاری شد. چه اتفاقی مخصوصا پیش از سفر برای خانواده شما رخ داد؟

ببینید، ما که علم غیب نداریم تا پیش از حضور در فرودگاه متوجه بشویم اجازه خروج از کشور را داریم یا خیر. همسر من به همراه دخترم امروز صبح به فرودگاه رفتند و پس از تحویل بار و عبور از گیت بازرسی، پیش از سوار شدن به هواپیما پس از چک کردن گذرنامه و خوردن مهر قانونی و دریافت مجوز قانونی خروج از کشور از قسمت کنترل گذرنامه پلیس فرودگاه عبور کردند و سوار هواپیمای ماهان که عازم دوبی بود، شدند.

 

یکی از خبرگزاری‌های رسمی کشور جزییاتی در خصوص این موضوع که همسرتان با حکم قضایی ممنوع‌الخروج بوده را منتشر کرده است؟

اصلا و ابدا چنین موضوعی صحت ندارد. این که همسر بنده ممنوع‌الخروج بوده و باید پیش از اقدام به سفر این مطلب را اطلاع می‌داده کذب محض است. نه برای من نه برای همسرم تا امروز از قوه‌قضائیه ابلاغ یا SMS  با این مضمون که ممنوع‌الخروج هستیم، نیامده است. همسرم طبق تمام قوانین جمهوری‌اسلامی برای سفر به خارج از کشور اقدام کرد و مثل همه مردم پشت باجه کنترل گذرنامه پلیس ایران در فرودگاه ایستاد و پس از تأیید مجوز خروجی قانونی اقدام به سوار شدن به هواپیما کرد.

 

بنابراین طبق اظهارات شما، مشکلی ممنوع‌الخروجی در میان نبوده است؟

ببینید، همان طور که من پس از سفر ترکیه در فرودگاه امام(ره) متوجه ممنوع‌الورود بودن خودم شدم و گذرنامه‌ام ضبط شد، اگر همسرم مشکل ممنوع‌الخروجی داشت، پلیس کنترل گذرنامه فرودگاه گذرنامه‌اش را ضبط و اجازه سوار شدن به هواپیما و خروج از مرز هوایی را به او نمی‌دادند.

 

همچنین عنوان شده که گویا همسر و دخترتان قصد سفر به آمریکا از طریق دوبی را داشته‌اند؟

این هم کذب محض و دروغی است که عنوان کرده‌اند. بلیت‌های همسر و دخترم موجود است و مردم می‌توانند تاریخ صدور و تاریخ رفت و برگشت آنها را ببینند. (علی دایی تصویر بلیت دو طرفه همسر و فرزند خود را در اختیار تابناک جهت انتشار قرار داد)

گویا همسر شما تعهدی به مراجع ذیربط برای اطلاع دادن از قصد سفر به خارج از کشور داده بودند؟

خیر، به هیچ عنوان. واقعیت ندارد. همسرم هیچ تعهدی مبنی بر مطلع کردن مقامات یا نهادها و ادارات قبل از انجام سفر خارجی نداده است.

 

آیا بعداز مسائلی که امروز برای همسر و دخترتان اتفاق افتاد، احیانا تصمیم شان را تغییر ندادند؟

من برای شما در سایت تابناک مدارک مستند (بلیت هواپیما با تاریخ صدور و تاریخ رفت و برگشت) را ارسال کردم تا برای مردم منتشر کنید. این که حالا عنوان می‌کنند که پس از ماجری امروز برنامه سفرشان به آمریکا را به تعویق انداخته‌اند، یک سناریوسازی غیرواقعی است. تمام مراحل سفر همسر و دخترم کاملا مطابق قوانین جاری کشور صورت گرفته بود. تاریخ رفت و برگشت بلیت‌ها نیز ثابت می‌کند که آنها امروز (دوشنبه) به دوبی می‌رفتند و دوشنبه هفته آینده به ایران بازمی‌گشتند.

 

فکر می‌کردید سفر یک هفته‌ای به کشور همسایه به چنین حاشیه بزرگی ختم شود؟

همسرم اگر قصد سفر به آمریکا را داشت از پرواز داخلی(هواپیمایی ماهان) استفاده نمی‌کرد. آن رسانه‌ای که این اخبار و اطلاعات کذب را منتشر کرده است، نمی‌دانم چه هدفی را دنبال می‌کرده! همسر و دختر من به طور کاملا قانونی و از مبدأ قانونی کشور اقدام به مسافرت کردند و مرتکب هیچ رفتار و عمل غیرقانونی نشدند.

 

اتفاق خاصی که در فرودگاه کیش رخ نداد؟

خیر، خدا را شکر می‌کنم که هواپیمای‌شان مورد اصابت موشک‌های دشمن قرار نگرفت و در این لحظه که با شما صحبت می‌کنم در سلامت کامل در کنارم نشسته‌اند.

 

واکنش جالب و عجیب آمنه سادات ذبیح پور ، خبرنگار منتسب به صدا و سیما در توییتر نسبت به این موضوع:

 

واکنش حسین ماهینی بازیکن پیشین پرسپولیس نسبت به این ماجرا در توییتر و حمایت از علی دایی:

 

گری لینه‌کر، مجری مشهور و ستاره سابق فوتبال انگلستان درواکنش به بازگرداندن هواپیمای حامل همسر و فرزند علی دایی، اسطوره فوتبال ایران و دومین گل‌زن برتر جهان، از آسمان دبی به کیش برای جلوگیری از خروج آنها از کشور فقط یک کلمه نوشت: «چی؟؟؟»

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار فوتبال و فوتسال
پربیننده‌ترین اخبار فوتبال و فوتسال
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز سه شنبه، 18 بهمن، 1401