جمعه، 19 خرداد، 1402 | Friday 9th of June 2023
۱۲:۵۴
بین الملل - کد خبر : 1362
پنجشنبه، ۲۸ آذر، ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰

ماتاهیر محمد: هدف از برگزاری این اجلاس، بحث در مورد مذهب نیست.

ماتاهیر محمد: باید در مورد اینکه چرا دردنیا اسلام هراسی بوجود آمده بحث و گفتگو کنیم. باید در مورد جنگ های داخلی و برادرکشی و فجایع و مشکلات دیگر بحث کرده و راه حل هایی برای پایان دادن به آنها و احیای دین اسلام پیدا کنیم.

ماتاهیر محمد: هدف از برگزاری این اجلاس، بحث در مورد مذهب نیست.

 

نخست وزیر مالزی با تاکید بر اینکه هدف از برگزاری اجلاس کوالالامپور 2019 بحث در مورد مذهب نیست گفت: دراین اجلاس شرایط فعلی جهان اسلام که بسیار بحرانی است، مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین و به نقل از تارنمای استار، ماهاتیر محمد نخست وزیر مالزی امروز در نخستین روز از اجلاس کوالالامپور با اشاره به اینکه هدف از برگزاری این اجلاس، جدا کردن کشورها و تبعیض گذاشتن بین آنها نیست افزود: در حال برداشتن قدم های کوچکی برای حل مشکلات فعلی جهان اسلام هستیم. وضعیت فعلی کشورهای اسلامی بسیار بحرانی است. چند کشور اسلامی درگیر جنگ و در حال نابودی بوده و شهروندان آنها مجبور به فرار و پناهنده شدن به کشورهای اروپایی شده اند که در این راه خیلی ها  کشته شدند. در مقابل تعدادی از مسلمانان را می بینیم که دست به اعمال تروریستی و خشن زده و سبب کشته شدن کودکان وافراد بیگناه می شوند. باید در مورد اینکه چرا دردنیا  اسلام هراسی بوجود آمده بحث و گفتگو کنیم. باید در مورد جنگ های داخلی و برادرکشی و فجایع و مشکلات دیگر بحث کرده و راه حل هایی برای پایان دادن به آنها  و احیای دین اسلام پیدا کنیم.

به نوشته تارنمای مالایی میل، ماتاهیر محمد نخست وزیر مالزی در افتتاحیه اجلاس کوالالامپور گفت: امیدوارم این اجلاس سبب ارائه راه حل هایی برای رفع مشکلات مسلمان و بهبودی شرایط زندگی شان شود. فکر می کنم وقت این کار رسیده است. همچنین باید امکان همزیستی چند فرهنگ و چند مذهب در کنار هم را نشان دهیم. اکثر اهالی مالزی مسلمان هستند و اقلیت قابل توجهی از ادیان و مذاهب دیگر در کنار آنها براحتی زندگی می کنند.

روزنامه مانیچی ژاپن نیز نوشت:  نخست وزیر مالزی در پیامی به وب سایت اجلاس کوالالامپور گفت: جهان اسلام مدتهاست گرفتار جنگ های داخلی، حکومت های ناکارآمد، فساد و مکانی برای تروریسم شده و ضعف و ناسازگاری مسلمان هم تبلیغات ضد اسلامی را تقویت کرده است.

دفتر ماهاتیر محمد نیز در پیامی به مناسبت اجلاس فوق اعلام کردکه هدف از برگزاری این اجلاس همفکری و همکاری کشورهای اسلامی در خصوص رفع مشکلات مسلمان تحت ستم، آوارگان مسلمان که در زندان یا اردوگاه های کشورهای غیر مسلمان هستند وترتیب دادن شرایط بازگشت آنها به کشورشان است.

 

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار بین الملل
پربیننده‌ترین اخبار بین الملل
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز جمعه، 19 خرداد، 1402
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد
تحلیلگر ایران زمین
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد

ربات Chat GPT این روزها سروصدای بسیاری به راه انداخته و بسیاری از علاقه‌مندان به این حوزه، هر روز مشغول چت کردن با رباتی هستند که با شما حرف می‌زند، راهنمایی‌تان می‌کند و حتی کارهایتان را با سرعتی باورنکردی انجام می‌دهد؛ آن هم تا حدی زیادی رایگان!