گزیده اخبار :

لاوروف: اسرائیل اقدامات یکجانبه در قلمروهای اشغالی فلسطینیان در کرانه باختری را متوقف کند

وزیر امور خارجه روسیه خواستار توقف اقدامات یکجانبه رژیم صهیونیستی در کرانه باختری شد
لاوروف: اسرائیل اقدامات یکجانبه در قلمروهای اشغالی فلسطینیان در کرانه باختری را متوقف کند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین  «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه طی یک سخنرانی ویدئویی در کنفرانس بین‌المللی «گفت‌وگوهای مدیترانه‌ای» در مسکو از رژیم صهیونیستی خواست تا اقدامات یکجانبه در قلمروهای اشغالی فلسطینیان در کرانه باختری را متوقف واز جمله اقدامات غیر قانونی تخریب منازل فلسطینیان اجتناب کند.

بنا بر گزارش خبرگزاری روسی «تاس»، لاوروف با اشاره به  سیاست اسکان سریع اسرائیل و تخریب غیرقانونی خانه‌های فلسطینی‌ها در کرانه باختری گفت: «باید از هرگونه اقدامات یکجانبه اسرائیل پرهیز شود. من به سیاست‌ شهرک‌سازی بسرعت در حال پیشروی اسرائیل و تخریب غیرقانونی خانه‌های فلسطینیان در کرانه باختری اشاره دارم».

لاوروف سپس در خصوص پیامدهای سیاست‌های اشغال کرانه باختری رژیم صهیونیستی هشدار داد و گفت: تا زمانیکه زخم قدیمی درگیری میان اعراب و اسرائیل همچنان باز است، اوضاع در منطقه هیچگاه رو به ثبات نخواهد رفت .

لاوروف در ارتباط با خیانت کشور های حاشیه خلیج فارس  در سازش با رژیم صهیونیستی گفت روسیه از نزدیک شاهد عادی سازی روابط اسرائیل و چند کشور عربی است. چنین رویکردی نباید به عنوان جایگزینی برای حل و فصل مسئله فلسطین بر اساس قوانین بین المللی پذیرفته شود.

اوایل این هفته مجمع عمومی سازمان ملل5 قطعنامه را در حمایت از فلسطین ضد رژیم صهیونیستی  تصویب کرد. بر پایه این قطعنامه ها، مجمع عمومی سازمان ملل از تمامی کشورها خواست  در تعیین سرنوشت مردم فلسطین و تقویت فرایند سازش در خاورمیانه بر اساس راه‌حل دو کشورسهیم باشند. همه قطعنامه‌ها با اکثریت قریب به اتفاق تصویب شدند.ایالات متحده،کانادا،استرالیا و رژیم صهیونیستی  طبق روال  از تنها مخالفان قطعنامه‌های مذکور بودند

 

امتیاز 4.56/5

دیدگاه کاربران

اعداد وارد شده صحیح نمی باشد
ثبت دیدگاه