دوشنبه، 7 خرداد، 1403 | Monday 27th of May 2024
۰۱:۵۶
اقتصاد - کد خبر : 773
پنجشنبه، ۲۵ مهر، ۱۳۹۸ - ۸:۰۰

قیمت گوشت قرمز کاهش یافت

مدیر کل دفتر برنامه ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت،گفت: نرخ های اعلام شده برای محصولات پاک شده و با احتساب همه هزینه ها و سود فروشگاهی بوده و باید گوشت قرمز با قیمت های اعلام شده در تمامی میادین و فروشگاه های زنجیره ای عرضه شود.

قیمت گوشت قرمز کاهش یافت

دفتر برنامه ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت،معدن و تجارت اعلام کرد: کاهش قیمت گوشت قرمز در بازار، نتیجه سیاست های دولت در خصوص تنظیم بازار است.

محمد رضاکلامی، مدیرکل این دفتر گفت: تفاوت قیمت سوال برانگیزگوشت وارداتی با گوشت تولید داخل بدلیل واردات گوشت قرمز با ارز دولتی یعنی ارز 4200 تومانی ایجاد و سبب تشکیل صف های طولانی در مقابل توزیع کنندگان گوشت وارداتی می شد. برهمین اساس دولت تغییر سیاست داد و با هدف کنترل و مدیریت بازار و حمایت از تولیدکنندگان،  ارز نیمایی را مبنای واردات گوشت قرمز قرار داد. این امر سبب شد تولید کنندگان داخلی با دلگرمی بیشتری از حداکثر ظرفیتهای تولید استفاده کنند.

وی افزود: در نتیجه عملکرد دولت، عرضه دام داخلی افزایش یافته و قیمت گوشت قرمز در بازار داخلی کاهش پیدا کرد. تا جایی که قیمت دام زنده سبک از حدود 48 هزارتومان به رقمی در حدود 42 هزارتومان رسید. در خصوص دام زنده سنگین نیز کاهش قیمتی در حدود 10 هزارتومان رخ داد و قیمت آن از حدود 38 هزار تومان به رقمی در حدود28 هزار تومان کاهش یافت.

مدیر کل دفتر برنامه ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: کاهش قیمت دام سبب شد تا شرکت های تولید و بسته بندی گوشت قرمز نیز با روندکاهش قیمت همگام شده و قیمت تولیداتشان را کاهش دهند.    با این کار قصد حمایت از تولیدکنند گان داخلی و در نتیجه تامین نیاز های مصرف کنند گان با قیمت متعادل تری را داریم.

کلامی، قیمت گوشت ران گوساله پاک شده بدون استخوان را با کاهش 10 هزارتومانی، کیلویی 84 هزار تومان اعلام کرد و افزود: قیمت گوشت گوساله پاک شده بدون استخوان نیز با احتساب تمام هزینه های تولید وبسته بندی و عرضه و سود فروشگاهی از کیلویی 94 هزارتومان به 84 هزارتومان کاهش پیدا کرد. همچنین قیمت یک کیلو ران گوساله از 89هزار تومان به 80 هزار تومان وقیمت سردست گوساله از کیلویی 88 هزار تومان به 79 هزار تومان رسید. قیمت ران گوسفندی پا ک شده داخلی از کیلویی 135 هزار تومان به 119 هزارتومان و قیمت سردست گوسفندی داخلی از 133 هزار تومان به 118 هزار تومان کاهش یافت. وی قیمت ران گوسفندی را کیلویی 112 هزار تومان و سردست گوسفندی را هر کیلو 111 هزار تومان اعلام کرد.

مدیر کل دفتر برنامه ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت، در پایان گفت: نرخ های اعلام شده برای محصولات پاک شده وبا احتساب همه هزینه ها و سود فروشگاهی بوده و باید گوشت قرمز با قیمت ها ی اعلام شده در تمامی میادین و فروشگاه های زنجیره ای عرضه شود.

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار اقتصاد
پربیننده‌ترین اخبار اقتصاد
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز دوشنبه، 7 خرداد، 1403
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد
تحلیلگر ایران زمین
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد

ربات Chat GPT این روزها سروصدای بسیاری به راه انداخته و بسیاری از علاقه‌مندان به این حوزه، هر روز مشغول چت کردن با رباتی هستند که با شما حرف می‌زند، راهنمایی‌تان می‌کند و حتی کارهایتان را با سرعتی باورنکردی انجام می‌دهد؛ آن هم تا حدی زیادی رایگان!