گزیده اخبار :

قطع همکاری امنیتی تشکیلات خودگردان فلسطین با اسرائیل و آمریکا

محمود عباس قطع همکاری امنیتی با اسرائیل و آمریکا را اعلام کرد.
قطع همکاری امنیتی تشکیلات خودگردان فلسطین با اسرائیل و آمریکا

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ایران زمین،محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در واکنش به طرح الحاق بخشی از کرانه باختری اردن به اسرائیل، دستور قطع همکاری امنیتی با اسرائیل و آمریکا را صادر کرد. عباس گفت که تشکیلات فلسطین دیگر به توافقنامه اسلو متعهد نیست.

محمود عباس در جلسه رهبری فلسطین در رام‌الله گفت: 

اسرائیل اکنون به‌عنوان یک قدرت اشغال‌گر باید مسئولیت آن‌چه در کرانه باختری رخ خواهد داد را بپذیرد.

 او تاکید کرد که اسرائیل دولت آمریکا را هم شریک اشغالگری خود می‌کند. رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین دولت آمریکا را در بحران پدید آمده مسئول دانست و از کشورهای جهان خواست که فلسطین را به عنوان یک کشور به رسمیت بشناسند.

دولت جدید اسرائیل قصد دارد مطابق معامله قرن برنامه خاورمیانه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریكا، شامل الحاق شهرک‌های یهودی‌نشین در کرانه باختری اردن را اجرا کند. این طرح‌ در سطح بین‌المللی بسیار بحث برانگیز بوده است. اتحادیه اروپا و بسیاری از کشورهای جهان با آن مخالفت کرده‌اند.

محمود عباس در نشست قبلی کابینه فلسطین در رام‌الله  ضمن مخالفت با طرح صلح خاورمیانه ترامپ اظهار داشت، تا زمانی که آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها از طرح موسوم به معامله قرن دست برندارند،ما نیز کوتاه نخواهیم آمد.

اسرائیل در طول جنگ شش روزه در سال ۱۹۶۷ کرانه باختری و شرق بیت‌المقدس را به اشغال خود درآورده است. فلسطینی‌ها هم بیت‌المقدس را پایتخت خود می‌شمارند.

امتیاز 3.5/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه