گزیده اخبار :

قصد ترامپ برای ایجاد حزب جدید

دونالد ترامپ در مورد برقراری یک حزب جدید پس از اتمام دوره چهار ساله ریاست حمهوری خود صحبت کرده است.
قصد ترامپ برای ایجاد حزب جدید

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین، براساس سخنان منابع آگاه، دونالد ترامپ در مورد برقراری یک حزب جدید پس از اتمام دوره چهار ساله ریاست حمهوری خود صحبت کرده است.

روزنامه آمریکایی وال‌استریت ژورنال نوشت، ترامپ درباره ایحاد یک حزب جدید با دستیاران و متحدان نزدیک خود صحبت کرده و گفته است که علاقه دارد نام آن را حزب میهن‌پرست (Patriot) بگذارد که با شعار «اول آمریکا» هم‌خوانی داشته باشد.

طبق گزارش دویچه وله، این سخنان ترامپ پس از آن که چندین شخصیت سیاسی جمهوری‌خواه از تاثیر ترامپ بر تحریک طرفدارانش در یورش به کنگره و کشته شدن ۵ تن از وی انتقاد کردند، مطرح شد.

در حای دیگر این گزارش آمده است که تشکیل یک جناح سیاسی بزرگ دیگر در حالی که نظام سیاسی آمریکا تحت سلطه دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه قرار دارد کاری بس دشوار برای ترامپ خواهد بود، آن هم در شرایطی که وی هر روز بیشتر منزوی می‌شود.

ایجاد یک حزب جدید می‌تواند با مشکلاتی از این قبیل مواجه شد، سیاست‌مداران حزب جمهوری‌خواه با توجه به اینکه ایجاد حزب جدید  پایگاه رای‌دهندگان حزب جمهور‌ی‌خواه را کاهش خواهد داد با آن به شدت مخالفت می‌کنند و همچنین سیاست آمریکا در گذشته هم شاهد حضور حزب سومی بوده اما حزب سوم در جذب حامی که از طریق آن‌ها بتواند نقشی مهم ایفا کند، موفق عمل نکرده‌ است.

بعد از هفته‌ها بحران انتخاباتی در آمریکا که به حوادث خشونت‌بار کنگره منجر شد، سرانجام امروز چهارشنبه قرار است جو بایدن، رئیس‌جمهور منتخب در شرایط امنیتی شدید واشنگتن سوگند ریاست‌جمهوری یاد کند و به دوران ترامپ خاتمه دهد.

امتیاز 5/5

دیدگاه کاربران

اعداد وارد شده صحیح نمی باشد
ثبت دیدگاه