گزیده اخبار :

فیلم تئاتر سه اثر نمایشی در دسترس علاقمندان قرار گرفت

سه فیلم‌تئاتر «آشویتس زنان»، «فرمالیته» و «کرونوس» با توجه به ادامه دار بودن بحران کرونا و لزوم در منزل ماندن در دسترس مخاطبان قرار می‌‌گیرد.
فیلم تئاتر سه اثر نمایشی در دسترس علاقمندان قرار گرفت

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین، شیوع جهانی ویروس کرونا تمامی امور فرهنگی و هنری و سایر مناسباتی که نیازمند به تجمع انسانی داشت را تحت‌الشعاع قرار داد و فعالیت‌شان را به حال تعلیق درآورد. با این‌حال، هنرمدان راهی برای ازتباط با علاقمندان یافتند و با برگزاری مناسبت‌های آنلاین دوران خانه‌شینی را سهل‌تر کردند.

در همین راستا و به منظور دسترسی علاقمندان به هنرهای نمایشی، به آثار هنری تئاتر، سه فیلم‌تئاتر «آشویتس زنان»، «فرمالیته» و «کرونوس» با توجه به ادامه دار بودن بحران کرونا و لزوم در منزل ماندن در دسترس مخاطبان قرار می‌‌گیرد.

گروه تئاتر سه گانه به سرپرستی علی صفری پس از شیوع بیماری کرونا و تعطیلی طولانی مدت تمامی سالن‌های نمایشی، سه نمایش از آثار پیشین خود را به صورت فیلم‌تئاتر در اختیار مخاطبان قرار داده است. «آشویتس زنان»، «فرمالیته» و «کرونوس» نمایش هایی هستند که علاقه مندان می توانند در این ایام به تماشای آنها بنشینند.

«آشویتس زنان» به نویسندگی و کارگردانی علی صفری در سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر روی صحنه رفت، این اثر با بازی امیر شمس، یگانه رجبی، یاسمن میرزایی و شهرزاد محمودی در خانه نمایش دا اجرا شده بود.

همچنین نمایش «کرونوس» دیگر تولید گروه تئاتر سه گانه که خرداد ماه سال قبل روی صحنه رفت دومین اثری است که در قالب فیلم تئاتر در اختیار مخاطبان قرار گرفته است. این نمایش روایت انسان و چالش های پیش روی وی در سال ۳۰۰۰ میلادی است.

«فرمالیته» ساخته آخر گروه تئاتر سه گانه در سال گذشته سومین اثر این گروه در قالب فیلم تئاتر است، این نمایش روایت کشوری است که تنها ۹ نفر جمعیت دارد که کاهش یا افزایش در آن خلاف قوانین خواهد بود.

علاقه‌مندان می‌توانند برای دیدن این فیلم‌تئاترها به سایت تیوال مراجعه کنند.

امتیاز 3.35/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه